Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Desen Bloğu (Cane) Nedir ve Nasıl Kullanılır ? Değişik renkteki hamur şekillerinin biraraya getirilerek yeni desenler oluşturulması esasına dayanan cane tekniği ile oluşturduğumuz desen bloklarımız

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Desen Bloğu (Cane) Nedir ve Nasıl Kullanılır ?

  Sponsorlu Bağlantılar
  Desen Bloğu (Cane) Nedir ve Nasıl Kullanılır ?


  Değişik renkteki hamur şekillerinin biraraya getirilerek yeni desenler oluşturulması esasına dayanan cane tekniği ile oluşturduğumuz desen bloklarımız ebatlarındadır.
  Desen Blokları Nasıl Kullanılır?
  Pişmemiş halde paketlenerek satışa sunulan desen bloklarını ince dilimler halinde kesip, kaplamak istediğiniz obje üzerine (ısıya dayanaklı) döşeyerek onları bu hazır desenlerle dekore edebileceksiniz. Desen bloğunu uzatarak deseni küçültmeniz mümkündür. Bu desen dilimleri ile oluşturduğunuz boncuklarla istediğiniz fimo takılarını da kolayca üretebileceksiniz.  Ayrıca, bloklardan 2 mm lik dilimler keserek fayans üzerinde pişirilir. Bu pişmiş dilimler (plakalar) ile mum, galvaniz gibi objeler süslenebilir. Bunun için bu plakalar süslenecek objenin üzerine yapıştırıcı ile yapıştırılır.
  Hamurun havada kurumama özelliğinden yararlanarak blokları istediğiniz zaman kullanabilirsiniz. Bu yüzden kalan bloklarınızı stoklayabilir ve başka projelerde tekrar kullanabilirsiniz.
  Ahşap üzerine döşemede;
  Desen Bloğundan falçata ile ince dilimler kesilir. Kaplanacak yüzey akrilik boya ile boyanır. Boyanın kurumasına yakın (kurumadan) kesilen dilimler belirli aralıklarla, dilimler arasında çok fazla mesafe olmayacak şekilde yapıştırılır. Üzerinden rulo ile geçilerek dilimlerin kenarlarının birbirleriyle birleşmesi sağlanır. Obje 30 derecede yarım saat ev fırınında tutulur.
  Cam üzerine döşemede;
  Desen Bloğundan falçata ile ince dilimler kesilir. İnce bir poşet dosya üzerine kesilen dilimler belirli aralıklarla, dilimler arasında çok fazla mesafe olmayacak şekilde dizilir. Dizilen dilimlerin üzerine de poşet dosya örtülür ve bu poşetin üzerinden rulo ile geçilerek dilimlerin birleşmesi sağlanır. Üstteki poşet açılır. Alt taraftaki poşetten tutularak cam obje üzerine hamur yapıştırılır. Daha sonra poşet hamurun üzerinden sıyrılarak kaldırılır. Obje 130 derece de 20 dk. pişirilir.
  Dikkat edilecek hususlar;
  Cam veya ahşap yüzeye hamur kapladıktan sonra pişirmeden önce yüzeyle obje arasında hava kabarcığı kalıp kalmadığı kontrol edilir ve eğer varsa iğne ile delinerek çıkarılır.
  Obje, fırın soğuk iken fırına konmalı ve soğuduktan sonra alınmalıdır.
  Pişirme esnasında gerekmedikçe fırın kapağı açılmamalıdır. Açıldıysa fırındaki gaz teneffüs edilmemelidir.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Resimde Desen ve Oran Nedir?
 3. Noktalı virgül nerelerde kullanılır nasıl kullanılır neye göre kullanılır
 4. 2018 Örgü yastık kırlent örnekleri desen desen renk renk kırlent modelleri
 5. 2018 Leopar Desen Furyası Leopar desen bluzlar, leopar desen ceketler, leopar desen pan
 6. Ftp Nedir, Ftp Nasıl Kullanılır ?
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş