Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Televizyonun Kablo Giriş ve Çıkışları Nelerdir , Televizyonun Kablo Giriş ve Çıkışları hakkında bilgi Televizyonunuzundan daha iyi faydalanmak için cihazın kablo giriş ve çıkışlarını tanıyın.

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Televizyonun Kablo Giriş ve Çıkışları Nelerdir, Televizyonun Kablo Giriş ve Çıkışları hakkında bilgi

  Sponsorlu Bağlantılar
  Televizyonun Kablo Giriş ve Çıkışları Nelerdir, Televizyonun Kablo Giriş ve Çıkışları hakkında bilgi
  Televizyonunuzundan daha iyi faydalanmak için cihazın kablo giriş ve çıkışlarını tanıyın. Girişler en yüksekten, en düşük görüntü kalitesine gore sıralanır.

  HDMI : Yüksek çözünürlüklü (HD) görüntü yollayan cihazların bağlandığı yuvadır. Aynı zamanda dijital formatta ses taşır. Gelecekte kullanılacak skart bağlantısıdır.

  DVI : LCD televizyonların hemen hepsinde bulunur. Genelde televizyonu bilgisayar, DVD oynatıcı gibi cihazlara bağlamak için kullanılır. Yüksek kaliteli dijital video sinyallerini taşır. Görüntü aktarmada kullanılır.

  Komponent : Yüksek kalitede video bağlantısıdır. Renk tonlarını ayrı ayrı taşıdığı için HD frekansları dahi taşıyabilir.

  S-Video : Orta kalitede bir video bağlantısıdır. Skart bağlantısı da S-Video için kullanılabilir.

  Skart : DVD oynatıcılardan oyun konsollarına birçok cihaz skart yuvasından televizyona bağlanır. Ses ve görüntü taşır. Kalite sırasıyla RGB, S-Video ve kompozit standartlarında görüntü ve analog ses taşıyabilir. Önemli ipucu: Digiturk ve dijital çıkışı olmayan diğer cihazlarınızı, TV’nizin RGB sinyali kabul eden skart konnektörüne, ayrıca satın alacağınız 21 pini bağlı (fully connected) bir skart kablo ile bağlarsanız standart kabloya göre çok daha iyi sonuç elde edersiniz. Standart kablolar kompozit görüntü (standart video görüntüsü) taşır.

  AV : Açılımı ses ve videodur. Televizyona diğer cihazlardan düşük kalitede ses ve görüntü taşır. Diğer bir ismi kompozit giriştir. Kırmızı, beyaz ve sarı olarak çoğu cihazda bulunur.

  Ses : Genelde kırmızı ve beyaz renkte yuvarlak girişlerdir. Televizyonu amfi, hoparlör gibi cihazlara bağlarken kullanılır. Ses taşır.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Televizyonun Yararları Ve Zararları Nelerdir
 3. televizyonun zararları nelerdir
 4. Knight Online oyununa giriş yapamıyorum? Nasıl giriş yapılır?
 5. Depremlerin Nedenleri, Oluşumları, Ortaya Çıkışları Hakkında Bilgi
 6. KABLO Rüyada Kablo Görmek
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş