Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Görme engelliler için internet sitesi Avrupa Birliği’nin finanse ettiği “Görme Engelliler Bilgi ve İletişim Projesi” kapsamında Türkiye’de ilk kez görme engellilerin erişimine uygun internet sitesi

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Görme engelliler için internet sitesi

  Sponsorlu Bağlantılar
  Görme engelliler için internet sitesi

  Avrupa Birliği’nin finanse ettiği “Görme Engelliler Bilgi ve İletişim Projesi” kapsamında Türkiye’de ilk kez görme engellilerin erişimine uygun internet sitesi hazırlandı.

  Altı Nokta Körler Vakfı’nın da dahil olduğu, Avrupa Birliği’nin finanse ettiği “Görme Engelliler Bilgi ve İletişim Projesi” kapsamında Türkiye’de bir ilk olan görme engellilerin erişimine uygun internet sitesi hazırlandı.

  Görme engellilerin eğitilmesi, iş yerlerine yerleştirilmesi ve görme engellierin sorunları doğrultusunda kamuoyu oluşturulması amacı ile kurulan Altı Nokta Körler Vakfı, Avrupa’daki görme engellilerle ilgili düzenlemelerin ve AB mevzuatının Türkiye’deki engellilere tanıtılması amacıyla Avrupa Körler Birliği ile beraber “Sivil Toplum Diyaloğu: Avrupa Bilgi Köprüleri Programı” kapsamında “Görme Engelliler Bilgi ve İletişim Projesi”ne dahil oldu. Türkiye’de bu konuda ilk olan proje kapsamında görme engellilerin erişimine uygun sesli internet sitesi hazırlandı.

  Ayrıca, Türkiye ve AB’de engellilere ilişkin mevzuat, uygulama, proje örnekleri ve görme engellilerle ilgili eğitim, istihdam, ayrımcılık, hukuksal düzenlemeler konularında veri tabanı oluşturuldu. Bu veriler Braille (kabartma altı nokta) alfabesi ile yazılı 50 sayfalık el kitabında toplandı.

  Kitap 2 bin 500 adet basılarak Türkiye genelinde 15 görme engelliler ilköğretim okuluna ve konuyla ilgili 50 bin CD ise görme engellilere yönelik sivil toplum kuruluşlarına dağıtılacak.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. internet hızım çok düşük internet hızını arttırmak için neler yapılabilir
 3. Aşırı İnternet Uyuşturuyor - Sanal Bağımlılık internet bağımlılığı - internet sansür uygu
 4. Görme Engelliler İçin Sensörlü Baston Görme Engelliler İçin Sensörlü Baston
 5. Görme engelliler için sensörlü baston icat edildi
 6. Görme Engelliler Için 'ses Sistemiyle çalışan Asansör' Projesi Hazırlandı
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş