Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Özel eğitim hizmeti yönetmeliği değişti Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Özel Eğitim Hizmetleri Yönetmeliği'nde yapılan değişiklikle , "özel eğitime ihtiyacı olan bireyleri eğitime hazırlamak için ilköğretim

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Özel eğitim hizmeti yönetmeliği değişti

  Sponsorlu Bağlantılar
  Özel eğitim hizmeti yönetmeliği değişti
  Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Özel Eğitim Hizmetleri Yönetmeliği'nde yapılan değişiklikle, "özel eğitime ihtiyacı olan bireyleri eğitime hazırlamak için ilköğretim okullarında gerektiğinde hazırlık sınıfı açılabileceği" maddesi yürürlükten kaldırıldı.
  Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan yönetmelik değişikliğine göre, özel eğitime ihtiyacı olan bireyin tanılamasında, bireyin özürsağlık kurulu raporu ile zihinsel, fiziksel, ruhsal, sosyal gelişim özellikleri ve akademik disiplin alanlarındaki yeterlilikleri, eğitim performansı, ihtiyacı, eğitim hizmetlerinden yararlanma süresi ve bireysel gelişim raporu dikkate alınacak.
  Eğitsel değerlendirme ve tanılama hizmetlerine ilişkin bilgi işlem hizmetleri, bakanlıkça geliştirilen Rehberlik Araştırma Merkezi (RAM) modülü üzerinden yapılacak. Özel Eğitim Hizmetleri Kurulu, Özel Eğitim Değerlendirme Kurulunun yönlendirme raporu ve velinin isteği doğrultusunda özel okullarda öğrenimlerini sürdüren öğrencinin, bulunduğu okulda kaynaştırma yoluyla eğitime devam etmesi için de karar alabilecek.

  İlköğretim programlarının amaçlarını gerçekleştiremeyecek durumdaki otistik bireyler için açılan resmi ve özel gündüzlü eğitim kurumlarında sınıf mevcutları en fazla 4 öğrenciden oluşacak. Ayrıca, özel eğitime ihtiyacı olan bireylerin eğitim kurumlarına kayıtta "nüfus cüzdanı belgesi" ile "ikamet belgesi" istenmesiyle ilgili madde de yürürlükten kaldırıldı.  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Bir Özel Üniversitenin Bir Yıllık Eğitim Ücreti 9765 TL'dir
 3. Yeni Bahar Özel Eğitim Okulu Adana Telefon Numarası, Adana Yeni Bahar Özel Eğitim Okulu Ad
 4. Umudum Özel Eğitim Okulu Adana
 5. Makbule Ölçen Özel Eğitim Okulu Adana
 6. Yeni Bahar Özel Eğitim Okulu Adana
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş