Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Engelli Yakını Olan Memurun Mesaisi Erken Bitecek Özürlü Yakını Olan Memurun Mesaisi Erken Bitecek - Hasta Yakını Olan Memurların Mesaisi Erken Bitecek ANKARA (CİHAN) -
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 1      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Engelli Yakını Olan Memurun Mesaisi Erken Bitecek

  Sponsorlu Bağlantılar
  Engelli Yakını Olan Memurun Mesaisi Erken Bitecek

  Özürlü Yakını Olan Memurun Mesaisi Erken Bitecek - Hasta Yakını Olan Memurların Mesaisi Erken Bitecek

  ANKARA (CİHAN) - Başbakanlık, ailesinde engelli bulunan ve bakmakla yükümlü olduğunu belgelendiren memura mesaisinde kolaylık sağlanması, nöbet ve vardiyalı çalışmadan muaf tutulması konusunda kamu kurum ve kuruluşlarına talimat gönderdi.
  2009 toplu görüşmelerinde, Sağlık-Sen'in önerisi üzerine, ailesinde engelli bulunan memura, bir saat erken mesai ile nöbet ve vardiyalı çalışma muafiyeti hakkı konusunda mutabakata varılmıştı. Konuyla ilgili düzenleme, toplu görüşmelerde mutabakata varılan kararların uygulanması hakkında 30 Ocak 2018 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan imzalı Başbakanlık genelgesi içinde yer aldı.
  Sağlık-Sen Genel Başkanı Mahmut Kaçar, yaptığı değerlendirmede, Başbakanlık genelgesinde yer verilen "Özürlü aile ferdinin günlük bakımı için izin kullanımında gerekli kolaylık sağlanacak" ibaresi ile uygulanabilirliğin sağlanmasının mümkün olmayacağını söyledi.


  Kaçar, toplu görüşmelerde varılan mutabakata göre günlük bir saat izin ile nöbet ve gece vardiyasından muafiyet için mevzuat düzenlemesi yapılması gerektiğini kaydetti.

  SOSYAL SENDİKACILIK AÇISINDAN ÖNEMLİ BİR KAZANIM
  Toplu görüşmelerde mutabakata aldırdıkları bu konuyu sosyal sendikacılık açısından önemli bir kazanım olarak değerlendirdiklerini ifade eden Kaçar, şöyle dedi: "Anadolu'nun ücra bir köşesinden bize dileğini ileten üyemizin sesini, onun gibi, günlük hayatta olağan dışı birçok zorlukla başa çıkmaya çalışan tüm memurların hayatlarını kolaylaştırmak adına, toplu görüşme masasına taşıdık. Özellikle engelli yakını olup gece vardiyasına kalmak zorunda kalan bayanların hayatını kolaylaştırma adına çok önemli bir katkı olduğunu düşünüyoruz. Engelli yakını bulunan memura verilen bu hakkı, Türkiye'deki klasik ücret sendikacılığı anlayışını, çağın gerekleri ve üyelerinin değişen ihtiyaçları temelinde hizmet sendikacılığına dönüştürme mücadelemiz adına önemli bir kazanım sayıyoruz."

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Horozu çok olan köyde sabah erken olur ingilizcesi
 3. Erken Doğumun belirtileri, Erken doğum belirtileri nasıl anlaşılır, Erken Doğum Belirtiler
 4. Engelli bakım maaşı, engelli bakım maaşı nasıl alınır, engelli bakım maaşını almak için ge
 5. Zihinsel Engelli Çocuğu/kişi Olan Ailelere Öneriler
 6. Engelli Şiiri - Erken Büyür Sakat Annelerin Çocukları
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş