Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Yaşlılık Ve Özürlülük Arasındaki İlişki Hakkında Bilgi Yaşlı ve özür lü bireyin toplumun bir parçası olduğu yadsı namaz . Bu bireyler de toplumun her üyesi

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Yaşlılık Ve Özürlülük Arasındaki İlişki Hakkında Bilgi

  Sponsorlu Bağlantılar
  Yaşlılık Ve Özürlülük Arasındaki İlişki Hakkında Bilgi

  Yaşlı ve özürlü bireyin toplumun bir parçası olduğu yadsınamaz. Bu bireyler de toplumun her üyesi gibi; sağlık, iş ve sosyal servislerin kullanımı gibi alanlarda gereksinim duydukları desteği alabilmelidirler. Yaşlılıkta ortaya çıkan özürlülükten korunma; bireyin sosyal katılımını ve bağımsızlığını en üst düzeye ulaştırmayı ve fonksiyonel kapasitesini artırmayı hedefler.

  Yaşlı popülasyona sunulacak hizmetlerin planlanmasında, bu bireylerdeki özürlülük oranının ve eşlik eden kronik hastalıkların prevalansının bilinmesi önemli rol oynar. Bu amaçla, 23 ilde Türk tabipleri Birliği Merkez Konseyi ve Başbakanlık Özürlüler İdaresi Başkanlığı’ nın koordinasyonu ile Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu’na () bağlı huzurevlerinde, 60 yaş üzeri bireylerle görüşülerek; özürlülük varlığı ve günlük yaşam aktivitelerindeki bağımlılık düzeyi değerlendirilmiştir (Arslan Ş, Gökçe Kutsal Y). Çalışmaya katılan kadınlarda % 33.2, erkeklerde % 29.7 oranında özürlülük bildirilmiştir.

  Bu çalışmada, doğuştan ortopedik özürlü bireylerin yaş ortalaması 71.6±7.9, doğuştan nörolojik özürlü bireylerin yaş ortalaması 76.3±9.6, doğuştan görme özürlü bireylerin yaş ortalaması 72.4±9.3, doğuştan zihinsel özürlü bireylerin yaş ortalaması 68.9±5.6 yıl olarak saptandı.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Türkmenistan İle Türkiye Arasındaki Bu İlişki Devletler Arasındaki Siyasi Ve Ekonomik İliş
 3. Anayasanın 28. Maddesi İle Doğru Bilgi Alma Arasındaki İlişki
 4. Sportif etkinliklerin toplumlar arasındaki işlevi hakkında bilgi
 5. Isı Ve Sıcaklık Arasındaki İlişki Nedir, ısı ve sıcaklık arasındaki ilişkiye örnek
 6. Solunum Ve Fotosentez Arasındaki İlişki, Fotosentez ve Solunum Arasında Nasıl Bir İlişki V
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş