Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Takım Elbise Alırken Nelere Dikkat Etmeli İş hayatınız için seçtiğiniz takım elbise klasik bir kesime sahip olmalıdır. Gri , siyah , mavi ve kahverengi olması

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Takım Elbise Alırken Nelere Dikkat Etmeli

  Sponsorlu Bağlantılar
  Takım Elbise Alırken Nelere Dikkat Etmeli

  İş hayatınız için seçtiğiniz takım elbise klasik bir kesime sahip olmalıdır. Gri, siyah, mavi ve kahverengi olması, daha ciddi ve olgun bir görünüme sahip olmanıza yardımcı olur.

  Gömlek ve kravatın, takım elbisenin renkleriyle uyum içinde olması gerekir. Mesela, siyah bir takım elbiseyi desenli ve açık yeşil bir gömlekle kombinleyemezsiniz. Onun yerine, pudra pembesi ya da açık mavi gibi gömlekleri tercih etmelisiniz.

  Üzerinize tam oturmayan bir takım elbiseyi satın almayın. Bazı erkeklerin üzerlerine oturan bir takım elbise bulma konusunda daha şanslı olduklarını biliyoruz; onlara diyecek bir şey yok. Size uzun, kısa ya da çok dar gelen bir takım elbiseyi sırf iyi bir tasarımcının elinden çıktığı için almayın; daha iyisini bulmak için zaman harcayın.

  Takım elbisenizin ceketi, omuz kısımlarınıza tam oturmalıdır. İyi bir ceket; düğmeleri açık ya da kapalı olduğunda dahi içinde kendinizi rahat hissedeceğiniz bir cekettir.

  Kurallara uymak ya da trendleri takip etmek adına gülünç durumlara düşmeyin. Kısa boylu bir erkekseniz, moda olan iki düğmeli ceketler yerine tek düğmeli bir ceketi tercih etmek, sizin için daha doğru bir seçimdir. Göbek bölgenizde fazlalıklar varsa bele doğru daralan, klasik bir takım elbise ceketi seçmelisiniz. Zira bu seçim daha uzun görünmenizi sağlayacaktır.

  Aksesuvarları doğru seçin. Mesela siyah bir takım elbise giydiğinizde, siyah tonlardaki kravatı tercih edin. Takım elbise; şık bir saat, deri kemer ve el yapımı kol düğmeleriyle mükemmel uyum sağlar.

  Ayakkabılarınızın rahat ve şık olmasına özen gösterin. Özellikle gece katılacağınız davetlerde, saatlerce ayakta kalabilirsiniz; bu bakımdan, ayaklarınızı sıkmayan ve kemerinizle aynı renklerde olan bir çift ayakkabı, hayatınızı kurtaracaktır.

  Yelekli bir takım elbise seçiyorsanız, yeleğinizin göğüs kısmı bedeninize oturduğunda belinizde gevşeklik hissi olmamasına özen gösterin. Yelek, pantolonun kemer kuşağını örtecek uzunlukta olmalı, uçları kalça kemiğinize uzanmadan bitmelidir.

  1950’li yılların ince kravatları bu yıl yine çok popüler… Özellikle siyah bir takım elbisenin içinde, siyah ince kravatlar modern bir görünüm yakalamanıza yardımcı olabilir. Kravatın dokusunun ve kumaşının kaliteli olmasına dikkat edin.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Dizüstü Bilgisayar Alırken Nelere Dikkat Etmeli?
 3. Klima Alırken Nelere Dikkat Etmeli?
 4. Takım elbise seçerken nelere dikkat etmeliyiz
 5. Kurbanlık alırken nelere dikkat etmeli
 6. Abiye Alırken Nelere Dikkat Etmeli ip ucu
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş