Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Erkekler neden agresif? İsveçli bilimadamları erkeği agresif hale getiren ve ilişkilerine olumsuz yön veren geni bulduklarını açıkladı. 'Allel 334' adı verilen bu geni taşıyan erkekler

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Erkekler neden agresif?

  Sponsorlu Bağlantılar
  Erkekler neden agresif?


  İsveçli bilimadamları erkeği agresif hale getiren ve ilişkilerine olumsuz yön veren geni bulduklarını açıkladı.

  'Allel 334' adı verilen bu geni taşıyan erkekler ikili ilişkilerinde ve özellikle evliliklerinde 2 kat daha problemli oluyor. Araştırmayı yürüten Stockholm Karolinska Enstitüsü Tıbbi Epidemiyoloji ve Bioistatistik Bölümü'nden Hasse Walum "Tabii ki insanın ilişkilerinde sorunlar yaşamasında bir sürü faktörler vardır. Fakat bu özel gene sahip olan erkeklerin ikili ilişkilerinde daha problemli olduğunu gördük. Kadınlarda ise böyle bir farklılığa rastlamadık" dedi.

  Sonuçları Amerikan akademik bilim dergisi PNAS'da da yayınlanan araştırma ile birlikte gelecekte otistik sosyal fobi ve uyum zorlukları gibi hastalıkların çözümü daha da kolaylaşacak.

  Gen tespiti sırasında Karolinska Enstitüsü'nde kayıtlı bulunan 21 bin 200 ikiz kişinin listesi çıkarıldı. Bunlardan karşı cinsle en az 5 yıldır ilişkisi olan 550'si ayrıldı. Seçilen kişiler üzerinde değişik anketler ve röportajlar yapıldı. İlişkilerinde problemi olanların yaklaşık yüzde 40'ında 'Allel 334' geni ortaya çıktı. Bu genin en az 2 tanesini taşıyan kişinin evliliklerinde 2 misli problem yaşadıkları bu gene sahip olmayan insanların ise bir sıkıntı yaşamadıkları gözlendi.

  Enstitü'deki bilimadamlarından Paul Lichtenstein "Bu tür genlerin insan ilişkilerini nasıl etkilediğini görmek çok heyecan verici. Bu deneyleri devam ettirmeyi düşünüyoruz" diye konuştu.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. erkekler neden aldatır
 3. Erkekler Neden Konuşmaz,Erkekler Neden Susmayı Tercih Ediyor?
 4. Utangaç erkekler buraya, kadınlarla konuşmanın yolları, Kadınlardan çekinen utanan erkekle
 5. Erkekler Neden Ayrılamaz
 6. Neden Erkekler'den Model Olmaz..
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş