Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Kadın lar Olmasaydı.. Kadın lar olmasaydı , ne olurdu? Felaket olurdu! Yaratıldığından beri kadın uğruna birbirini boğazlayan erkekler , o zaman yaşamlarının rengi ve tadı

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Thumbs up Kadınlar Olmasaydı

  Sponsorlu Bağlantılar
  Kadınlar Olmasaydı..
  Kadınlar olmasaydı, ne olurdu? Felaket olurdu! Yaratıldığından beri kadın uğruna birbirini boğazlayan erkekler, o zaman yaşamlarının rengi ve tadı olmadığı için birbirlerini daha fazla boğazlarlardı. Ya da tekdüze ve anlamsız bir yaşamda ot gibi yaşamak düşerdi erkeklerin payına. Çalışmanın, kazanmanın, almanın, satmanın, giyinmenin, soyunmanın, gülmenin, ağlamanın, düşünmenin, üzülmenin, sevinmenin.. aslında yaşamanın gereği olmazdı kadınlar olmasaydı. Her şey tatsız, tuzsuz olurdu. Erkekler olmasaydı kadınlar için hiç biri olmayacak bu hallerde erkek, ayaklı mevta gibi olurdu; daha ötesi yok!
  Bütün sanatlar kadın imgesi üzerinedir; bütün bilimsel buluşlar kadın içindir; modernite kadın adına; gelişme, kalkınma kadın uğruna; keşifler, icatlar kadına odaklıdır. Ama beri yanda bütün savaşların en derinindeki sebep kadındır; cinayetler kadın nedeniyle; vahşet, zulüm ve daha bir yığın olumsuzluk kadın yüzündendir. Öylesine bir çelişki yumağı içinde evirir çevirir erkeği kadın. Erkek kah kadın için mutluluğu kurmuştur, kah mutsuzluğu. Erkek o denli muhtaçtır kadına. Ama kadınlar çocuk konusu hariç, değildirler.

  Büyük şairler kadınlardan çıkmaz. Büyük müzisyenler de. Gelmiş geçmiş en büyük ressamlar, heykeltıraşlar, sinemacılar, romancılar, mimarlar, tiyatrocular arasından kaç kadın ismi sayabilirsiniz? Zaten gerek de yok.. Zira kadının kendisi bir sanat objesi değil midir? Ben Yüce Yaratıcı'nın (CC) en büyük şaheserinin kadın olduğunu düşünmüşümdür hep. Kadının yüzü, gözleri, dudakları, saçları, kaşları, kirpikleri, elleri, ayakları, hasılı bütün vücudu sanatsal bir harikadır. Ve bunun da farkındadır kadın.
  Filozoflar kadın ve erkeği anlatırken erkek etken, kadın edilgendir derler ya, koca bir PALAVRA! Kadın varlığıyla erkeği yönlendirmekte, şekillendirmekte, halden hale sokmaktadır. Büyük aşk hikayelerini hatırlayın..
  Gerçekten kadınlar olmasaydı, erkekler de var olmazdı diye düşünüyorum. Hatta daha ileri giderek Allah'ın (CC), Havva'yı yaratmak için Adem'i (AS) yarattığını iddia ediyorum! Cennet'ten kovulma sürecinde olanlarla birlikte zihinsel bir analiz yaptığımızda, hayatın bizatihi akışını, gidişini kadınların etkilediğini, yönlendirdiğini söylemek mümkündür. Hem her erkek doğumundan itibaren en azından ergenleşene kadar, zaten bir kadın tarafından doğrudan doğruya eğitilip, şekillendirilmiyor mu?
  Ve beraberinde, kadınlar yaratılıştan erkeğe sevdirilmiştir de. Her erkek, ya özel ya genel kadınları sever. Hatta Efendimiz (SAV), kendisine sevimli kılınan üç şeyden birinin de kadın olduğunu söylerken, aslında bütün erkeklerin fıtratını söylemiş olmuyor mu? Sevgi sayesindedir ki erkek kadına ram olmaktadır.
  Bütün bunlar niye? Çünkü kadın hayatın odağında yer alarak, üretir.. Hayatı üretir, neslin devamına hakimdir. Fıtraten yahut yaşamın öğretisi gereği, erkeğin sürekli beyninin, fikrinin ve zikrinin odağına yerleşmiş bulunan kadın karşısında erkeğin, zaten başka bir şansı da yoktur.
  Siz inanmayın erkeğin güçlü, kadının zayıf olduğu teranelerine. Güç de, kudret de, hakimiyet de kadının elindedir ve kadın bu gücünün farkında olarak, onu hem gizli tutar, hem de pek güzel kullanır erkeğe karşı. Erkekler de saf saf kendilerini bir şey sanırlar ömürleri boyunca.
  Netice, erkeğin mutluluğunun da mutsuzluğunun da, başarısının da başarısızlığının da yegâne sebebi olan kadın olmasaydı, erkek de olmazdı, hiçbir şey de olmazdı.

  Ne yazık ki biz erkekler, acizane kadınlara muhtacız.. Onlar bize değil oysa !

  Faruk Habiboğlu


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Kadınlar Gününüz Kutlu Olsun Kadınım - Dünya Kadınlar Günüyle İlgili Şiir
 3. Dünya Kadınlar Gününün Tarihi Geçmişi, Tarihçesi, Dünden Bugüne "Kadınlar Günü"
 4. Kadınlar Günü ile ilgili Yazılar, Kadınlar Günü yazıları, Kadınlar günüyle alakalı yazılar
 5. Ah şu Kadınlar :)) 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Ile Ilgili Yazı
 6. Kadınlar günüyle ilgili güzel sözler, Dünya kadınlar günü kutlama mesajları
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş