Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Facebook Elektronik İmza Nasıl Alınır Facebook Elektronik İmza Nasıl Alınır , E-imzanın faydaları E-imzanın yaygın olarak kullanılması sadece zaman ve enerji değil , maddi açıdan

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Facebook Elektronik İmza Nasıl Alınır

  Sponsorlu Bağlantılar
  Facebook Elektronik İmza Nasıl Alınır

  Facebook Elektronik İmza Nasıl Alınır,  E-imzanın faydaları

  E-imzanın yaygın olarak kullanılması sadece zaman ve enerji değil, maddi açıdan da ciddi tasarruf anlamına geliyor. Günümüzde, yaklaşık bir tahminle, kurum ve kuruluşların % 90’ından fazlasının, iş süreçlerini kağıt belge ile yürüttüğü, dokümanların azımsanmayacak bir kısmının yanlış yerleştirilmiş ve bir daha bulunamayacak durumda olduğu, kullanıcıların haftada en az 8 saatini belge işlemleri için bedensel hareket ile kaybettiği, belgelerin zaman içinde ortalama çok sayıda kopyasının yaratıldığı ve çalışanların zamanlarının büyük bir kısmını doküman yönetimine yönelik çalışmalara harcadığı söylenebilir. Özellikle kamu kurumları göz önüne alındığında bu kayıplar daha da artmaktadır. E-imza bu anlamda birçok açıdan kurumlara ama özellikle kamu kurumlarına israf önleme ve verimlilik açısından büyük faydalar sağlamaktadır.

  Amerikan şirketleri arasında yapılan bir araştırma, ıslak imzaya dayalı geleneksel yöntemlerin kurumlara çok pahalıya mâl olduğunu ortaya koyuyor. Bir sayfalık formun kullanım, süreç ve işleme maliyetleri 30 ila 165 dolar arasında değişiyor. 100 kişinin çalıştığı bir ofisin yıllık 30 bin dolar kağıt, 105 bin dolar baskı, 135 bin dolar fotokopi, 20 bin dolar faks, 27 bin dolar posta, 70 bin dolar veri saklama, 50 bin dolar kurye ve 10 bin dolar basılı dokümanları elden çıkarma maliyeti oluyor! Yalnızca A.B.D.’de, basılı formlara yılda 22,5 milyar dolar harcanıyor ve bu formların %30’luk kısmı boşa gidiyor. Yani yılda 6,75 milyar dolar boşa harcanıyor. Tüm yazışmaları elektronik ortamda yapma imkanı tanıyan e-imza, bu savurganlığa dur diyor.

  E-imza nereden ve nasıl alınır?

  Elektronik imzanın hayatımıza getirdiği kolaylıklardan yararlanabilmek için bir kereye mahsus olmak üzere e-imza edinmek gerekiyor. Alınan e-imzanın hukuki geçerliliği olması için Telekomünikasyon Kurumu’na bildirimini yapmış ve BTK tarafından yetkilendirilmiş Elektronik Sertifika Hizmet Sağlayıcı’lardan(ESHS) alınmış olması gerekmektedir.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Facebook Onay Kodu Nedir, Nasıl Alınır?
 3. Facebookta temayı nasıl değiştirebilirim, Facebook Tema Değiştir, Facebook Teması Nasıl De
 4. Facebook arka plan rengini değiştirme, Facebook arka plan rengi nasıl değiştirilir, Facebo
 5. facebook hesap silme resimli anlatım, Face hesabı nasıl silinir, facebook hesabını silmek
 6. Asker İmza Ve Avatarları, Asker İmza Resimleri, Asker Hareketli İmzalar, Hareketli Asker İ
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş