Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

karbonhidratların vücudumuzdaki önemi nedir ? Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Karbonhidratların Vücudumuzdaki Görevleri Nelerdir Derinin Vücudumuzdaki Önemi Nedir Yağların Vücudumuzdaki Önemi Karbonhidratların Vücudumuzdaki Faydaları Karbonhidratların
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 3      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Karbonhidratların Vücudumuzdaki Önemi

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Karbonhidratların Vücudumuzdaki İşlevi Ve Önemi Nedir

  Vücudumuz bütün besinlerden farklı oranlarda enerji elde etmektedir. Bununla birlikte, enerji ihtiyacımızı karşılayan en temel besin maddesi Karbonhidratlardır. Normal günlük enerji ihtiyacının %55-65′i karbonhidratlardan sağlanır. Zaten besinlerde en çok bulunan besin öğesi de karbonhidratlardır.

  Karbonhidratlar farklı şekillerde olmakla birlikte en çok bilinenleri glikoz, laktoz, nişasta, fruktoz ve sakkarozdur. Şeker formundaki karbonhidratlar kolayca sindirilerek hızlı bir şekilde kana karışırlar.

  Yeterli karbonhidrat alınmadığı takdirde vücut enerji ihtiyacını karşılamak için proteinleri kullanmaya başlar. Bu nedenle yeterli ve dengeli beslenmek sağlıklı bir vücut için önemlidir. Ayrıca, karbonhidratlar vücudun su ve elekrolit dengesini sağlamada ve bağırsakları çalıştırmakta büyük yardımı olur

  Vücut enerji elde etmek için en rahat karbonhidratları kullandığı için özellikle kolestrol sorunu olanlar, karbonhidrat grubu besinleri almalıdır.

  Karbonhidratlı Besinler : Unlu mamuller, baklagiller, patates, tatlılar, şekerler, muz, elma karbonhidratça zengin besinlerdir. İşlenmemiş, doğal karbonhidrat kaynakları olan kepekli doğal un, taze sebze ve meyveler; işlenmiş beyaz şeker, beyaz un, patates cipsi gibi besinlere göre daha sağlıklıdır.

  1 gram karbonhidrat vucuda 4 kalori enerji sağlar 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş