Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Fazla Proteinin Zararları Nelerdir • Proteinin sizde ve bedeninizde sebep olduğu mükemmel şeylerin yanı sıra , çok fazla protein tüketmek de fazlasıyla zararlıdır. • Yağ
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 3      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Fazla Proteinin Zararları Nelerdir

  Sponsorlu Bağlantılar
  Fazla Proteinin Zararları Nelerdir

  • Proteinin sizde ve bedeninizde sebep olduğu mükemmel şeylerin yanı sıra, çok fazla protein tüketmek de fazlasıyla zararlıdır.

  • Yağ ve kolesterol içerdikleri için proteinin dengeli bir şekilde tüketilmesi gerekir. Fazla eti kapsayan bir diyet kolesterol düzeyini yükseltir, gut hastalığına davetiye çıkarır. Aynı zamanda böbreklerin zorlanmasına sebebiyet verir.

  • İnsan bedeni, fazla proteinin sadece çok az bir bölümünü depolayabilir. Sindirim esnasında protein parçalanır ve bedenin enerji için gereksinim duyduğu aminoasitler ortaya çıkar. Kullanılmayan aminoasitler ise bedene yağ olarak geri döner. Proteinin sindirimi, bedenin kalsiyumla etkisiz kıldığı asitleri açığa çıkarır. Fazla protein tüketimi fazla miktarda kalsiyum gerektirdiğinden, beden gereken kalsiyumu kemiklerden çalar. Fazla protein alınan diyetler uzun süre uygulanırsa, kemiklerin zayıflaması kaçınılmazdır.

  • Kırmızı et ve hayvansal proteinin fazla tüketilmesi gut hastalığının gelişiminde rol oynar. Gut hastalığı böbreklerden atılan bir madde olan ürik asit kristallerinin eklemlerde ve böbreklerde birikmesiyle meydana gelir.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Fazla Zekat Veren Bir Kimse, Fazla Verdiği Zekatı Gelecek Yıla Sayabilir Mi
 3. Proteinin Vücuttaki Görevi Nedir
 4. Sigaranın Zararları - Sigaranın Sağlığa Zararları nelerdir
 5. Obezite hastalığı, Deri altındaki yağ kalınlığına dikkat, Yeni nesil obezite adayı, obezit
 6. Heyelanın Çevreye Verdiği Zararlar Nelerdir - Heyelanın Zararları - Heyelanların Zararları
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş