Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

ısınmada kullanılan yakıtlar nasıl oluşur bilgi verirmisiniz Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Ülkemizde Isınmada Kullanılan Yakıtlar Isınmada Kullanılan Yakıtlar Ve Bu Yakıtlar Nasıl Oluşur Isınmada
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 11      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Isınmada Kullanılan Yakıtlar Nasıl Oluşur

  Sponsorlu Bağlantılar










 2. Sponsorlu Bağlantılar




  Isınmada Kullanılan Yakıtlar Nasıl Oluşur

  Yakıtların Oluşumu

  Kömürün oluşumu:Kömür bataklıklarda uygun nem ve sıcaklığn oluşması, ortamın asit miktarınınartması, gerekli organik maddelerin ortamda bulunmasıyla bozulmuş, çürüyen bitkilerin su altına inmesi ve bataklığın zamanla üstünün örtülmesi gibi olaylar sonucu oluşur.

  Odunun oluşumu: Odun ağaçların gövdelerini ve dallarını meydana getiren sert bir maddedir.Kesilen ağaçlar toplanır ve yakıt yapımında kullanılır. Evlerde sobalarda ısınma amacıyla yakılır.

  Fuel Oil Ve Gaz Yağının Oluşması: Ham petrolün kuyulardan çıkarılması ve rafinerilerde tasfiye edilmesi sırasında ham petrolden ayrıştırılarak elde edilen yakıt türüdür. burada yer altında bulunan yakıt görülmektedir. Bu yakıtlar rafineri merkezlerinde işlenerek gaz yağı ve fuel oil gibi ısınma amacıyla hizmete sunulur.

  Doğal gazın oluşumu:Organik maddelerin yeryüzünün alt katmanlarında milyonlarca yıl süren doğal dönüşümü sonucunda oluşur.



 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş