Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

tema vakfının görevleri nelerdir kısaca yazarmısınız Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın tema vakfının görevleri amaçları Su Vakfının Görevleri Nelerdir TEMA Vakfının Amaç ve Hedefleri Nelerdir?
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 44      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Tema Vakfının Görevleri Nelerdir Kısaca

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Tema Vakfının Görevleri Nelerdir Kısaca

  1- Ülkemizde doğal varlıkların ve çevre sağlığın korunması, erozyonla mücadele, toprak örtüsü ve toprağın korunması ve ağaçlandırmanın önemi hakkında kamuoyunu eğitmek ve bilinçlendirmek.

  2- Erozyon felaketinin doğuracağı sonuçlar, alınacak önlemler konusunda halkımızı bilgilendirmek, bilinçlendirmek ve böylece oluşturulacak bilinçli ve etkin kamuoyu desteği ile hükümetleri erozyonla mücadelede, gerçekçi ve uygulanabilir politikalar üretme ve uygulamaya teşvik etmek.

  3- Biyoçeşitlilik, toprak, su ve doğal çevrenin korunmasına ilişkin milli politikaların oluşturulmasına yardımcı olmak ve bu esaslardan ödün verilmemesi için mücadele etmek.

  4- Ağaç ve orman sevgisini topluma mal etmek.

  5- Hayvancılığın temeli olan çayır ve meraları koruyup, geliştirmek.

  6- Doğal zenginliklerimizin bilinçsizce kullanılıp, geri dönüşümsüz bir şekilde yok olmasına izin vermeyerek, korumak, geliştirmek ve Türkiye'nin geleceğini güvenceye almak.

  7- Çölleşmeyle mücadelede dünyaya örnek bir hareketi Türkiye'den başlatmak.

  8- Doğal varlıkların, insan sağlığının, yeşil alanların, toprak ve bitki örtüsünün, ormanların, meraların korunması, geliştirilmesi ve yenilerinin teşkil edilmesini sağlamak için faaliyette bulunmak.

  9- Bu amaçları gerçekleştirmek için gerekli teşkilatın oluşturulmasını, yasaların çıkmasını sağlamak ve gönüllü kuruluşların öncülüğünde toplumun bütün kesimlerinin desteği ile erozyonla mücadelenin ikinci bir İstiklal Savaşı kabul edilerek erozyon tehlikesi ile mücadele edilmesi. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 4. Zeynep

  Biraz uzunmuş ben biraz daha kısa olmasını isterdim ama en kısası buydu bende o yüzden yazdım kısacası teşekkür ederim .Bu arada galiba en açık bn konuştum


 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş