Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Temel birimlerin çeşitli tanımları nedir bilgi verirmisiniz Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın nh3 so2 lif bileşikleri oluşturan en küçük birimlerin modelleri Gözlem Çeşitleri Ve Tanımları
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 6      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Temel Birimlerin Çeşitli Tanımları

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Soru: Temel birimler olarak kabul edilen bir metre, bir saniye ve bir kilogram ile ne miktarda bir büyüklükten bahsedildiğini ifade edebilmek amacıyla tarihsel süreç içerisinde çok çeşitli tanımlar kabul edilmiştir. Bu büyüklükleri ifade etmek için yapılan çabaları, en son kullanımda olan tanımları ve neden böyle farklı farklı tanımlamalar yapıldığını araştırınız.

  Cevap: Tarihsel süreçte kütle ölçümü için farklı uygulamalar olmuş. Bu farklı birimlerin oluşmasının nedeni ise ölçülecek kütlenin büyüklüğüne göre değişmiş. Örneklerle açıklayalım. altın değerli bir madendir. Çok küçük bir altın bile çok değerlidir. Eski dönemlerde bile altın alış verişte sürekli olarak kullanılmış. Altın miktarı için mümkün olduğunca küçük birimler kullanılmaya çalışılmıştır. İkinci örneği buğday olarak verelim. Buğday alış verişi için eskiden tenekelr kullanılmış. Bir urup adı verilen bir teneke miktarıyla alış veriş yapılmış. Altın terazisiyle buğday tartmaya kalkamazsınız. Bu örnekle anlaşılacağı üzere ihtiyaca binaen farklı hassaslıkta ölçümler yapmak çok mantıklı.
  Günümüzde en çok kullanılan SI birim sisteminde kilogram, metre ve saniye kullanılarak joule, newton gibi birimler elde edilmiştir.
  CGS birim sisteminde gram, santimetre ve saniye kullanılarak erg, dyn gibi birimler elde edilmiştir.
  Bu birimlerin kullanımı hassaslık ölçüsüne göre değişmektedir. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş