Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Yasa ve teori konusunda araştırmalar ve örnekler verirmisiniz ? Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Allah'ın Varlığı Ve Birliği Konusunda Evrenden Örnekler Öğrencilerin De Uyacağı Kurallar
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 14      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Yasa Ve Teori Konusunda Araştırmalar Ve Örnekler

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Soru: İnterneti kullanarak yasa ve teoriler konusunda bir araştırma yapınız. Bu konuda fizikle ilgili farklı örnekler bulmaya çalışınız.

  Cevap:
  Teori (Kuram) Nedir?
  Farklı bilimadamları tarafından farklı zaman ve yerlerde tekrarlanan gözlem ve deneylerle aynı sonuçları veren, mevcut bilgilerle doğruluğu büyük ölçüde kabul edilmiş, fakat yine gözlem ve deneyler yoluyla hata olasılığı bulunan, öngörülerinde doğru çıkmış hipoteze, teori (kuram) denir. Teoriler(Kuramlar), gözlem, deney, akıl ve mantık yollarıyla doğrulanabilmelidir.
  Fiziksel teoriler: Modern atom teorisi, Einstein özel görelilik teorisi, Kuantum teorisi,

  Yasa (Kanun) Nedir?
  Farklı bilimadamları tarafından farklı zaman ve yerlerde tekrarlanan gözlem ve deneylerle, aynı şartlarda aynı sonuçları verdiği kesinleşen, akla ve mantığa aykırı olmayan, değişmez nitelik kazanmış, hata olasılığı olmayan gerçek bilgiye, yasa (kanun) denir. Yasalar değişmezlik ilkesine sahiptir.
  Fiziksel yasalar:Evrensel çekim yasası, Gauss yasası, Newton'un hareket yasaları 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş