Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

fiziğin alt alanları nelerdir kısaca özet 9. sınıf Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Fiziğin Alt Alanları Nelerdir Fiziğin Alt Dalları Nelerdir Kısaca Fiziğin alt dalları
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 38      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Fiziğin Alt Alanları Nelerdir Kısaca

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Fiziğin Alt Alanlarını Kısaca Tanıyalım

  Mekanik: Fiziğin kuvvet ve hareketle ilgilenen dalıdır. Cisimlerin nasıl hareket ettiğini, nasıl etkileştiklerini inceler.

  Optik: Fizik: biliminin ışık ve ışık olayları ile ilgilenen bir daldır. Işığın kırılmasını, yansımasını, ışığın doğasını, kısaca ışıkla ilgili olayların tümünü inceleyen alt alandır.

  Katı Hal Fiziği: Katı ve yoğun haldeki maddelerin manyetik, elektriksel, esneklik ve vb. özelliklerini inceleyen fiziğin alt bilim dallarından biridir.

  Elektrik:
  Fiziğin elektrikle ilgili alt alanıdır. Elektrik enerjisinin oluşumunu, elektirik enerjisini, elektriklenme gibi konular üzerinde çalışır.

  Termodinamik: Fiziğin ısı ve iş bağıntılarıyla ilgilenen dalıdır. Enerjinin madde içinde yayılımını ve iletimini incelemek termodinamiğin ilgilendiği alandır.

  Manyetizma:
  Aslında mıknatıslık olarak adlandırılır. Mıknatısların pek çok özelliği fen konuları içinde yer alır. Manyetik maddeler, manyetik alanlar vb. konular manyetizmanın çalışma alanlarındandır.

  Atom Fiziği:
  Atomların yapısını oluşturan parçacıkları ve birbirleriyle olan etkileşimlerini inceleyen fiziğin alt alanıdır.

  Nükleer Fizik: Atom çekirdeğinin yapısını ve nasıl ışıma yaptığını inceleyen bilim dalıdır. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 4. Misafir Üye

  güzel sözlerin daha güzel olması


 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş