Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

teleskop nedir kısaca yazarmısınız Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Teleskop Nedir Özet Teleskop Nedir Nasıl Yapılır Teleskop Nedir Tarihçesi Teleskop Nedir Nasıl Çalışır Teleskop Nedir
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 136      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Teleskop Nedir Kısaca

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Teleskop Nedir Kısaca

  Teleskop uzaydan gelen her türlü radyasyonu alıp görüntüleyen astronomların kullandığı bir rasathane cihazıdır. 1608 yılında Hans Lippershey (Hollandalı gözlük üreticisi) tarafından icat edilmiş, 1609 yılında Galileo Galilei tarafından ilk defa, gökyüzü gözlemleri yapmakta kullanılmıştır. Uzaydaki cisimlerden yansıyarak veya doğrudan doğruya gelen, gözle görülen ışık, ultraviyole ışınlar, kızılötesi ışınlar, röntgen ışınları, radyo dalgaları gibi her türlü elektromanyetik yayınlar kainat hakkında bilgi toplamak için çok lüzumlu delillerdir. Bu deliller ya klasik manada optik teleskoplarla veya çok daha modern radyo teleskoplarla incelenir.

  Teleskop yapı olarak objektif, oküler ve bu mercekleri muhafaza eden bir tüpten meydana gelmiştir. Objektif cinsine göre iki tür teleskop vardır. Uzaydan gelen ışıklar teleskop içinde bir aynaya çarpıp, prizmadan geçtikten sonra göze geliyorsa bu türe yansıtıcı teleskop denir. Uzaydan gelen ışıklar merceklerden doğrudan geçip göze geliyorsa bu türe de kırıcı teleskop adı verilir.

  Teleskop Nedir Kýsaca-teleskop.jpg 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 4. misafir

  Teleskop uzaуı incеlеmеk іçіn kullandığımız silindirik bir şeklі olan içindeki merсekleri kullаnаrаk uzaуı rahatlıkla göѕteren bir teknolojik araçtır. Teleskoрlar ѕayeѕіnde uzay ve gökyüzü en іyі şеkildе іncelenmekte buna göre bаzı veriler elde edilmektedir.


 5. sonic the hedgehog

  teşekkürler ellerinize sağlık çok güzel bilgi bunlar hem de kısa .) B)


 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş