Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Ender Saraç elma diyet i Elma diyet i nedir Elma diyet i nasıl yapılır Elma diyet inde neler yenir Elma diyet i nedir? Nasıl yapılır

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Ender Saraç elma diyeti, Elma diyeti nedir? Nasıl yapılır ?

  Sponsorlu Bağlantılar
  Ender Saraç elma diyeti

  Elma diyeti nedir
  Elma diyeti nasıl yapılır
  Elma diyetinde neler yenir

  Elma diyeti nedir? Nasıl yapılır ?

  Bir tür zehirden arınma de toksifikasyon diyeti olan elma diyeti, birkaç gün boyunca elma tüketimine dayanan bir diyet türüdür. Tabi bu diyet süresinde sadece elma ile beslenmek sağlıklı değildir. Bu nedenle diğer sebze ve meyvelerden oluşan değişik diyet reçeteleri bulunmaktadır.

  Üç öğün 1 adet elmanın yanında 5 ara öğünde de diğer besinlerle beslenilen bir diyet olan elma diyetinin bir çok faydası vardır. Eski bir ingiliz deyişinde günde bir elma sizi doktordan uzak tutar demektedir. (an apple a day keeps the doctor away). Eskiler böyle sözler söylemişlerse elbette bunun bir dayanağı mevcuttur. Elma meyvesinde bol miktarda bulunan fiber lifler ve C vitamini gibi hastalıklara karşı direnci artıran vitaminler, elmayı sağlık için faydalı kılmaktadır.

  Elma diyeti oldukça basit bir diyet türüdür. Her yemekten önce 1 tane elma yemekle bu diyeti başarıyla uygulamış olursunuz. Her bir elma meyvesinde 5-10 gram lif bulunmaktadır ki bu bizim almamız gereken günlük fiber lif ihtiyacının yüzde %20 sine tekabul eder. Aslında elma, her 2 türü de lüzumlu olan ve sindimle sindirilebilen veya sindirilemeyen liflerin her ikisini de içerimektedir. Misal olarak sindirilebilinen elma liflerinde bulunan Pektin maddesi ile damar tıkanmalarına yol açan kolesterol düzeyi düşürülmektedir. Sindirilemeyen lifler ise bağırsak ve sindirim sistemini çalıştırarak hem fazla kalori harcamaya ve kolay zayıflama sürecine hem de sindirim sisteminin sağlıklı işlemesine katkıda bulunur.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Elma Sirkesi ile Zayıflama Diyeti, Elma sirkesi ile nasıl zayıflanır?
 3. Ender Saraç Detoks, Ender Saraç İki Günlük Detox Diyeti
 4. Ender Saraç enginar çorbası tarifi, Ender Saraç enginar diyeti
 5. Ender Saraç karpuz diyeti, Karpuz diyeti nedir Ender Saraç
 6. Elma Sirkesi Nasıl Yapılır - evde elma sirkesi yapımı - elma sirkesi yapılışı - elma sirke
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş