Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Hava Kirliliği Hakkında Bilgi Hava kirliliği; canlıların sağlığını olumsuz yönde etkileyen ve/veya maddi zararlar meydana getiren havadaki yabancı maddelerin , normalin üzerindeki miktar ve yoğunluğa

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Hava Kirliliği Hakkında Bilgi

  Sponsorlu Bağlantılar
  Hava Kirliliği Hakkında Bilgi

  Hava kirliliği; canlıların sağlığını olumsuz yönde etkileyen ve/veya maddi zararlar meydana getiren havadaki yabancı maddelerin, normalin üzerindeki miktar ve yoğunluğa ulaşmasıdır. Bir başka deyişle hava kirliliği; havada katı, sıvı ve gaz şeklindeki yabancı maddelerin insan sağlığına, canlı hayatına ve ekolojik dengeye zarar verecek miktar, yoğunluk ve sürede atmosferde bulunmasıdır. İnsanların çeşitli faaliyetleri sonucu meydana gelen üretim ve tüketim aktiviteleri sırasında ortaya çıkan atıklarla hava tabakası kirlenerek, yeryüzündeki canlı hayatı olumsuz yönde etkilenmektedir.

  Hava kirliliğini kaynaklarına göre 3'e ayırabiliriz;

  1 - Isınmadan Kaynaklanan Hava Kirliliği:
  Ülkemizde özellikle ısınma amaçlı, düşük kalorili ve kükürt oranı yüksek kömürlerin yaygın olarak kullanılması ve yanlış yakma tekniklerinin uygulanmasi hava kirliliğine yol açmaktadır.

  2 - Motorlu Taşıtlardan Kaynaklanan Hava Kirliliği:
  Nüfus artışı ve gelir düzeyinin yükselmesine paralel olarak, sayısı hızla artan motorlu taşıtlardan çıkan egzoz gazları, hava kirliliğinde önemli bir faktör oluşturmaktadır.

  3 - Sanayiden Kaynaklanan Hava Kirliliği:
  Sanayi tesislerinin kuruluşunda yanlış yer seçimi, çevre korunması açısından gerekli tedbirlerin alınmaması (baca filtresi, arıtma tesisi olmaması vb.), uygun teknolojilerin kullanılmaması, enerji üreten yakma ünitelerinde vasıfsız ve yüksek kükürtlü yakıtların kullanılması, hava kirliliğine sebep olan etkenlerin başında gelmektedir.
  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Hava Şehitleri Hakkında Bilgi
 3. Hava ve Su Kirliliği
 4. Çevre kirliliğinin bir türü olan ses kirliliği hakkında bilgi verirmisiniz
 5. Hava Küre Nedir, Hava Küre Hakkında Bilgi
 6. Hava Kirliliği Resimleri
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş