Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Gradient Metodu Nedir - Gradient Metodu Kısıtsız ve kısıtlı fonksiyonlarda türevleri kullanarak optimum doğrultuda ve adım büyüklüğünde ilerleyerek minimuma veya maksimuma en hızlı biçimde ulaşır
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 2      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Gradient Metodu Nedir - Gradient Metodu

  Sponsorlu Bağlantılar
  Gradient Metodu Nedir - Gradient Metodu
  Kısıtsız ve kısıtlı fonksiyonlarda türevleri kullanarak optimum doğrultuda ve adım büyüklüğünde ilerleyerek minimuma veya maksimuma en hızlı biçimde ulaşır (steepest descent - ascent). En önemli özelliği f(x)’in ölçeğine göre çok duyarlı olmasıdır.

  Içinde matematik , eşlenik gradyan metodu olduğu algoritma için sayısal çözüm belirli bir denklem lineer sistemlerin , yani olanlara matrisi simetrik ve pozitif kesin . The conjugate gradient method is an iterative method , so it can be applied to sparse systems that are too large to be handled by direct methods such as the Cholesky decomposition . Eşlenik gradyan metodu olduğunu iteratif yöntem , bu nedenle uygulanabilecek seyrek sistemleri gibi yöntemlerle doğrudan tarafından büyük olan çok olması ele için Cholesky ayrıştırma . Such systems often arise when numerically solving partial differential equations . Bu sistemlerin çoğu çözme ortaya ne zaman sayısal olarak kısmi diferansiyel denklemler .

  . Eşlenik gradyan metodu serbest olabilir çözmek için kullanılabilecek aynı zamanda optimizasyon gibi problemleri gibi enerji minimizasyonu .

  Biconjugate gradient yöntemi matrisleri simetrik olmayan sağlayan bir genelleme için. Various nonlinear conjugate gradient methods seek minima of nonlinear equations. Çeşitli doğrusal olmayan eşlenik gradyan yöntemleri denklemler doğrusal olmayan bir talep minimum.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Galileo'nun Bilimsel Metodu
 3. Örnek olay incelemesi metodu
 4. Hamile Kalmak İçin Takvim Yöntemi, Takvim Yöntemi Nedir, Takvim Metodu Nasıl Uygulanır, Ha
 5. Sunuş Yoluyla Öğrenme Metodu - Sunuş Yoluyla Öğrenme Nedir - Sunuş Yoluyla Öğretim Stratej
 6. Nelder Mead Metodu Nedir - Nelder - Mead Metodu
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş