Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Gres Nedir - Nasıl elde edilir - Kullanım yerleri Gres , madeni yağlara göre daha yüksek viskoziteye sahip , orijinalinde kalsiyum , sodyum ya da

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Gres Nedir - Nasıl elde edilir - Kullanım yerleri

  Sponsorlu Bağlantılar
  Gres Nedir - Nasıl elde edilir - Kullanım yerleri
  Gres, madeni yağlara göre daha yüksek viskoziteye sahip , orijinalinde kalsiyum, sodyum ya da lityum sabun jelinin mineral yağlarla emülsiyon halinde olduğu bir yağlayıcı çeşididir.

  Gres,akışkan bir yağ ile kalınlaştırıcı(viskoziteyi artırıcı) bir maddenin katı ile yarı akışkan arasında yapı değişikliği gösterdiği bir yağdır.Gres yağlarında akışkan kısım genellikle petrol esaslı mineral bir yağ veya sentetik bir akışkan olup,kalınlaştırıcı kısım ise metalik bir sabundur.

  Gres yağı,özellikle mekanik aksamların rahatça işleyebilmesi ve aşınmanın önlenmesi için endüstrilerde kullanılmaktadır.Diğer yağlara oranla kullanım açısından en önemli avantajları; uygulandıktan sonra yoğunluğu nedeniyle, akmayan,damlamayan bir yapıya sahiptir.Gresin bu özellikleri flotasyon işlemleri ile kolaylıkla ayrılmasında bir avantaj olmakla beraber,atıksuların borularda naklini,onların biyolojik arıtma ünitelerinde parçalanmasını ve alıcı sulara verilmesini karışık ve zor bir işlem haline sokar.

  Sabunla karıştırılmasının nedeni viskozitesinin artırılmasıdır. Değişik sabun türleri kullanılarak gres yağının ısıya dayanıklılığı da belirlenebilir.

  Gres yağı yüksek basınç bulunan daha sıvı yağların yeterli olmadığı dönen makina parçaları ve en çok da rulmanlı yataklarda kullanılır
  [IMG]http://www.***************/images.gif[/IMG]


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Margarin Nasıl Elde Edilir
 3. sabun nasıl elde edilir
 4. Şeker nasıl elde edilir
 5. ATP Nedir, ATP Nasıl Elde Edilir, ATP enerjisi ve canlılar için önemi
 6. Kına Hangi Bitkiden yapılır, Kınanın ortaya çıkışı - Kına nasıl elde edilir - Kına hangi b
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş