Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Doğum Gecikmesi doğum geciktiğinde yapılan uygulamalar - geciken doğum sancıları - serum yöntemli doğum Doğum geciktiği için doğum sancılarını başlatmak gerekirse , döl yatağı boynu

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Doğum Gecikmesi

  Sponsorlu Bağlantılar
  Doğum Gecikmesi

  doğum geciktiğinde yapılan uygulamalar - geciken doğum sancıları - serum yöntemli doğum

  Doğum geciktiği için doğum sancılarını başlatmak gerekirse, döl yatağı boynu uzatılır ve su kesesi patlatılır. Bu işlem rahatsızlık verse de, acı vermez. Yalnız, sterilizasyon koşullarına uyularak yapılmalıdır. Hekim ve hastabakıcı, ameliyat önlüklerini giyip maskelerini takarlar. Bu sırada anne, önemli bir ameliyat geçireceğini sanabilir. Oysa, yapılanlar temizliği sağlamak içindir. Bütün bunlar da doğum sancılarını başlatmıyorsa, o zaman damardan bir hormon türevi vermek gerekir. İlaç, serum gibi verilir. Serum takıldığı sırada rahatsızdık verir; ama acı vermez. Üstelik anne. doğum sancıları sırasında yoruluyorsa, glikoz solüsyonu vermek bakımından da serum yöntemi yararlıdır. Verilen hormon, kasılmaları düzenler ve şiddetlendirir. Bazen, doğum sancıları apansızın başlar. Bu yüzden de, anne, her üç-dört dakikada bir gelen kasılmalara alışmakta güçlük çekebilir. Dolayısıyla, anne, hızla gelişen kasılma türlerine karşı hazırlıklı olmalıdır. Çünkü hormon verildiğinde, doğum sancıları şiddetli ve kısa süreli olabilir.
  Bazan dâ bebek, leğen kemiği içinde ters durumda olur. Başağrısı duruma gelmesini sağlamak için, doktor, bebeği döl yatağı içinde döndürmek isteyebilir. Ama bazı bebekler, tekrar ters dönerler. Bazılarının başaşağı getirilmesi ise güçtür. Bebeğin başı da, ayakları da dışarı çıkacağına göre, önemli olan döl yatağı içinde uzunlamasına yatmasıdır. Uzunlamasına yattığı sürece, istediği kadar eğik dursun, hiçbir sorun yoktur. Tehlikeli olan, bebeğin döl yatağı içinde enlemesine yatmasıdır.
  Bu tür doğum yaptıran doktor, bebeğin başı dışarı çıkar çıkmaz, ağzını temizlemek ve derhal nefes almaya başlamasını sağlamak zorundadır. Doktorlar bazen, bu işi episiotomi yoluyla gerçekleştirirler. Bunun için de bebeğin başını kıskaçlarla (forseps) tutup dışarı çekerler. Böylece doğum hızla gerçekleştirilir.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Çocuklarda Geç Konuşma, Konuşma Gecikmesi, Bebeklerin Geç konuşması kaç yaşına kadar norml
 3. adet gecikmesi kaç gün
 4. İspanyolca Doğum Gününü mesajları, ispanyolca doğum günün kutlu olsun ,doğum günü kutlamas
 5. Yaklaşan Doğum Belirtileri - Doğum Nasıl Başlar - Doğum Sancısı Hakkında
 6. Adet Gecikmesi Kaç Gün Olur?
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş