Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Hamile likte Balık Tüketimi Nasıl Olmalı ? ABD?li bilim adamları , toksik bir metal olan cıva bakımından ?zengin? olabilen ton balığının , anne karnındaki bebeğin

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Hamilelikte Balık Tüketimi Nasıl Olmalı ?

  Sponsorlu Bağlantılar
  Hamilelikte Balık Tüketimi Nasıl Olmalı ?

  ABD?li bilim adamları, toksik bir metal olan cıva bakımından ?zengin? olabilen ton balığının, anne karnındaki bebeğin beyin gelişimini engelleyebileceğini öne sürdü. Bilim adamları, ABD Gıda ve İlaç Dairesi?nin (FDA), hamile kadınların ton balığı tüketimi konusunda uyarıda bulunması gerektiğini belirtti.UZMANLAR, sadece ton balığı yiyenler için bunun haftada 2 kutu, diyet listesinde diğer balıklar da varsa hafta 1 kutu olabileceğini söyledi. FDA, hamilelerin konserve ton balığı, kabuklu deniz mahsulleri ve okyanus balıkları dahil, haftada toplam 336 gram balık tüketebileceğini bildirdi
  Hamilelikte Deniz Ürünleri Tüketimi Nasıl Olmalı ?

  Hamilelikte deniz ürünleri tüketmenin güvenilir olup olmadığı konusunda kaygılarınız varsa, yalnız değilsiniz.  Birçok anne adayı içerdiği cıva nedeniyle balık yemekten korkuyor. Peki bunun ölçüsü nedir? Haftada kaç kaz ve ne kadar balık yemelisiniz?

  Mayo Clinic'te yer alan habere göre, hamileyseniz bebeğinizin gelişimi için yemeniz, içmeniz ve uzak durmanız gereken gıdaları öğrenmeniz çok önemlidir. Bol bol sebze meyve yemek ve sigaradan uzak durmak gibi bazı seçenekler kesindir. Ancak, araştırmacılar hamilelikte balık tüketimiyle ilgili karışık bilgiler sunuyorlar.

  Klinikteki uzmanlar, hamilelik ve balık tüketimiyle ilgili şu pratik öğütleri veriyorlar:

  Hamilelik ve balık arasındaki bağ nedir?

  İyi bir protein ve demir kaynağı olan deniz ürünleri, bebeğin gelişimi ve büyümesi için gereklidir. ayrıca, birçok balıkta bulunan omega-3 yağ asitleri bebeğin beyin gelişimini destekliyor. Araştırmalar, hamilelik boyunca deniz ürünlerinin az yenilmesinin ileriki yıllarda çocukta zayıf sözel yetenekler, davranış problemleri ve diğer erken gelişim sorunlarına yol açabileceğini gösteriyor.

  Köpek balığı, kılıç balığı, kral uskumru ve tilefish gibi büyük, yırtıcı balık türlerinin yüksek miktarda cıva içerdiği belirtiliyor. Deniz ürünlerindeki cıva birçok yetişkin için sorun oluşturmasa da hamileyseniz ya da hamile kalmayı düşünüyorsanız özel önlemler almalısınız. Düzenli olarak cıva oranı yüksek balık yerseniz, bu madde zamanla kan dolaşımınızda birikir. fazla miktardaki bu cıva bebeğinizin gelişmekte olan beynine ve sinir sistemine zarar verebilir.

  Bazı deniz ürünleri çok az cıva içeriyor. Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) ve Çevre Koruma Ajansı (EPA) hamilelerin haftada,diyetton balığı, somon balığı, kedibalığını (yayın balığı) güvenle tüketmelerini öneriyorlar.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Uzmanından Balık Pişirme Önerileri! Balık Nasıl Pişirilir? İpuçları ve Tavsiyeler
 3. Hamilelikte oluşan çatlakları önlemenin yolları, Hamilelikte oluşan yırtıklar nasıl önleni
 4. Günlük Yağ Tüketimi Yaş Gruplarına Göre ne kadar olmalıdır,Günlük Yağ ihtiyacı Yaşa göre N
 5. Hamilelikte vücutta değişiklikler, Hamilelikte vücuttaki sıkıntılı degişimler, hamilelikte
 6. Balık alırken nelere dikkat edilmeli? Taze balık nasıl anlaşılır?
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş