Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Hamile Kalmak İçin Ne Yapmalı? Hamile Kalmak Yada Kalmamak Hamile kalmamak için yapılması gereken bir çok şey sölenir ve bilinir.Bu yüzden hamile kalmamak adına sürekli

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Hamile Kalmak İçin Ne Yapmalı?

  Sponsorlu Bağlantılar
  Hamile Kalmak İçin Ne Yapmalı?


  Hamile Kalmak Yada Kalmamak

  Hamile kalmamak için yapılması gereken bir çok şey sölenir ve bilinir.Bu yüzden hamile kalmamak adına sürekli alınan önlemler hakkında bilgiler verilmektedir.Anca hamile kalmamak için alınan önlemleri bırakıp hamile kalmaya karar verdiğiniz vakit bu defa da hamile kalmayı başaramazsınız.Peki neden? Bazı çiftler hamile kalmak için ellerinden geleni yaptığını zannetmesine rağmen istediğini elde edemez ve bir türlü hamile kalmayı başaramaz.

  Siz de çocuk sahibi olmaya karar veren çiftlerdenseniz işte öneriler…

  Cinsel İlişki Sıklığı

  Bu , üzerinde durmaya gerek olmayan bir şeymiş gibi görünebilir ama özellikle heyecanlı çiftler için en sık gözden kaçırılan konudur. Cinsel ilişki sıklığı açısından normal ya da anormal diye bir sınıflama yapmak doğru değildir. Önemli olan ilişki sayısının az ya da çokluğu değil yeterliliğidir. Bunun için uzmanlar tarafından tavsiye edilen sayı haftada 3 ilişkidir. Ama yumurtlama döneminizi bilmiyorsanız ya da adet kanamalarınız düzensiz oluyorsa, her gün seks yapmak eninde sonunda işe yarayacaktır.

  Yumurtlama Döneminizi İyi Bilin

  Adet kanamaları 28 günde bir , düzenli geçiren kadınlar için yumurtlama tarihi adet başlangıcından 14 gün sonradır. Kadının en fertil (gebeliğe en elverişli) günleri yumurtlamanın olduğu gün ve bundan önceki üç gündür. Eğer bu döneminizi düzenli geçirmiyorsanız hamilelik şansını arttıran yumurtlama zamanınızı tespit etmek için yumurtlama araçlarından biri olan tükürükten ovulasyon testinden yararlanabilirsiniz. Test, istenildiği zaman ve her yerde kullanılabilme pratiği sağlıyor, sınırsız kullanım özelliğiyle de ekonomik bir tercih nedenidir.
  Vücut ısınınızı kontrol ederek de yumurtlama zamanınızı tespit edebilirsiniz. Normal vücut ısınız yumurtlamadan 24 saat önce yarım derece düşer, yumurtladıktan sonra tekrar normale döner. Yalnız dikkat etmeniz gereken bir nokta var vücut ısısı hastalıklar yüzünden de düşebilir. Bu yüzden sadece bu tekniğe güvenmekten kaçının.

  Yumurtlamadan Önce İlişki Sıklığı


  Yumurtlamanın (ovulasyonun) olduğu günlerde girilecek olan ilişkide, hamile kalma olasılığını artmaktadır. Hormonlarınızı tavana vurduğu gün ve sonraki 2 gün boyunca bol bol seks yapın. Sperm uterusun içinde 24 saatten 48 saate kadar yaşayabilir. Yani yumurtlama başlamadan önce orada hazır bulunan spermin yumurtayla birleşmesi için yeteri kadar zamanı vardır.

  Stresi Hayatınızdan Çıkartın

  Uzmanlar tarafından verilen bilgiye göre, stres salgı bezlerini etkilemektedir ve bu şekilde hormonların salınımında problem oluşmaktadır. Bu durumda yumurta oluşumu-gelişimi veya yumurtlama gibi hormonların etkisiyle olan olaylarda olumsuzluklar olabilir. Çalışma saatlerinin uzaması, trafik stresinin yaşanması gibi koşullar yorgunluk olarak geri dönmektedir. Yorgunluk da cinsel arzuyu ve cinselliğe ayrılan süreyi azaltmaktadır.Bu nedenlerden dolayı bebek isteyen çiftler stresten uzak durmalılar.

  Hamile Kalmak İçin Beslenmenin Önemi

  Uzmanlara göre,gebeliğe hazırlanan kadınların içeriğinde dioksin bulunan gıdalardan kaçınması gerekir. Dioksin, kırmızı et, tavuk, balık ve yumurtada bulunmaktadır. Bunların hepsinin beslenme programından çıkartılmasını gerekiyor. Çünkü bu kez de yine kısırlığa neden olan D vitamini eksikliği ortaya çıkabileceği uzmanlar tarafından belirtiliyor. Ama nedensiz kısırlık sorunu yaşayan çiftlere, üç ay önceden özellikle bir diyet programı öneriliyor. Yani yalnızca kadınların değil, erkeklerin de bir beslenme programı uygulaması gerekiyor.
  Hamileliğe hazırlanırken uzmanlar tarafından daha çok sebze ve meyve ağırlıklı bir diyet programı öneriliyor, ama bu program tamamen vejetaryen bir program değil. Çünkü bu besinleri hayatımızdan çıkarıp yalnızca sebze-meyve ile beslenmek de sağlıksız beslenmek anlamına gelmektedir. Bu besinler uygulanması önerilen beslenme programından çıkartılırken, onların yerine geçecek bir takım vitamin takviyeleri gerekli görülmektedir. Bu besinlerin yerine bebek isteyen çiftlerin neler yemeleri gerektiği uzmanlar tarafından belirlenmektedir.

  Sabırlı Olun Zaman Tanıyın

  Yumurtlamayla ilgili yaşadığınız problemlerin çözüme kavuşması ve vücudunuzun hamileliğe hazırlanması biraz zaman alabilir. Bu konuda sakın yalnız olduğunuzu düşünmeyin.Sakin olun ve bekleyin. Yapılan araştırmalara göre bebek sahibi olmak isteyen birçok kişinin hamile kalması yaklaşık 6 ay kadar sürüyor ve aralarından sadece %85 ‘i o yıl içinde bebek sahibi oluyor.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Hamile Kalmak İçin Şifalı Bitkiler
 3. Hamile Kalmak İçin Zaman
 4. Düşükten Sonra Hamile Kalmak İçin 6 Ay Bekleyin, düşük neden oluyor, düşükten sonra hamile
 5. Hamile Kalmak İçin Takvim Yöntemi, Takvim Yöntemi Nedir, Takvim Metodu Nasıl Uygulanır, Ha
 6. Hamile Kalmak İçin Takvim Yöntemi
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş