Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Hamile likte 10 soru çözüm , hamile lik Ve ödem , hamile leikte mide bulantıları , hamile leikte el ayak uyuşması , hamile leik ve

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Hamilelikte 10 soru çözüm, hamilelik Ve ödem, hamileleikte mide bulantıları, hamileleikte el ayak uyuşması, hamileleik ve kabızlık, hamileleikle ilgili tüm sorunlar

  Sponsorlu Bağlantılar
  Hamilelikte 10 soru çözüm, hamilelik Ve ödem, hamileleikte mide bulantıları, hamileleikte el ayak uyuşması, hamileleik ve kabızlık, hamileleikle ilgili tüm sorunlar


  Büyük bir sevinç yaşamanıza neden olan hamilelik haberi, birtakım rahatsızlıkları ve endişeleri de beraberinde getirir. Bebeğim ve Biz dergisi bu süreci rahat geçirmeniz ve endişelerden kurtulmanız için yapmanız gerekenleri sıraladı...
  Bir canlıyı içinizde büyütmek ve onu dünyaya getirmek mucizevi bir olgudur. Doğum, doğanın kadınlara bir hediyesidir. Bu süreç anne adayları için unutulmayacak hatıralara ve yepyeni bir hayata açılan kapıdır. Bazı anne adayları, salgılanan hormonlar nedeniyle hamileliklerinde kimi zaman mutlu dönemler geçirirken, kimi zaman da birtakım sağlık sorunlarıyla karşılaşabilirler.
  Bu süreçte anne adaylarının yaşayabileceği sorunları ve çözüm önerilerini İstanbul Cerrahi Hastanesi’nden Kadın Hastalıkları-Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Serdar Koç, Bebeğim ve Biz dergisinden Aytülike Keskin’e anlattı.


  1- BAŞ AĞRISI VE ATEŞ
  Normal düzeyde asetaminofen içeren ilaçlarla yetinmelisiniz. Bununla beraber ibuprofen ve naproksen etken maddeleriyle üretilen her türlü ‘antienflamatuar’dan uzak durmalısınız. Çünkü bunlar, bebeğinizde kalp problemlerine sebebiyet verebilir ya da özellikle hamileliğinizin üçüncü üç aylık döneminde amniyotik sıvının azalmasına neden olabilir.
  2- ÖKSÜRÜK
  Bal yemeyi ya da pastil kullanmayı deneyin. Bunlar boğazınızı bir tabaka ile kaplayarak rahatsızlığı yatıştırmaya yardımcı olurlar. Çoğu öksürük şurubu C kategorisi ilaçlar olarak değerlendirilir. Bu ilaçlar insanlar üzerinde denenmemiştir ve hayvan testlerinde de fetüs için riskler taşıdığına dair bulgulara rastlanmıştır.


  3- BEL AĞRISI
  Hamilelik süresince diyete dikkat edilmeli, aşırı yemekten kaçınılmalı, kontrollü bir şekilde kilo alınmalıdır. Düzenli egzersizlerle bel kasları kuvvetlendirilmelidir. Ayrıca hamileliğin son dönemlerine kadar aynı zamanda bel ağrısı nedeniyle uyku problemleri de yaşanabilir. Bu gibi durumlarda da rahat ve kaliteli bir uyku düzenine sahip olabilmek için özel tasarım hamile yastıkları kullanabilirsiniz.
  4- BAKTERİYEL ENFEKSİYON
  Eğer vücudunuzda kendi kendine geçmeyen bir enfeksiyon varsa, doktorunuz size B kategorisinde bulunan ilin, eritromisin, amoksisilin ya da azitromisin gibi antibiyotikler reçete edebilir.


  5- BULANTILAR
  Hamilelik bulantıları 4 ila 8’inci haftalarda başlar, 10’uncu haftada çok artar ve 14’üncü haftaya kadar devam eder. Bulantıyı artırıcı (Örneğin; aşırı gürültü, ışık ve koku) olabilecek ortamlardan uzak durmak, temizlik maddelerini kullanmamak, yağsız ve kokusuz yiyecek maddeleri tüketmek bulantıyı önleyebilir.
  6- MİDE YANMALARI
  Mide yanması şikayeti ‘saç çıkarma’ diye adlandırılan 20 ila 25’inci haftalarda ortaya çıkar. Bu durumda öğün sayısı artırılmalı, gaz yapabilecek yağlı ve baharatlı yiyeceklerden uzak durulmalı, yatmadan hemen önce yemek yenmemelidir. Doktorun önerdiği asit giderici ilaçlar da alınabilir.


  7- KABIZLIK VE HEMOROİT
  Bol sıvı alınması ve posalı gıdaların tüketilmesi şikayetleri azaltır. Lifli gıdalar, kepekli ekmek, yulaf ezmesi, barbunya, kepekli makarna, kayısı, incir, üzüm, bezelye, pırasa, pirinç gibi gıdalar hastayı rahatlatır. Sabah kahvaltısından önce ılık su alınması ve egzersizi artırmak faydalıdır.
  8- EL VE AYAKTA UYUŞMA
  Bu durum genellikle sinir baskısına bağlı olabileceği gibi vücut kan seviyesinde kalsiyum ve çeşitli minerallerin azalmasına da bağlı olabilir. B1, B2 vitamin ve demir içeren ilaçlar faydalıdır.


  9- MANTAR ENFEKSİYONU
  Hamilelikte vücut direnci düştüğü için bazı enfeksiyonlara yatkınlık olabilir. Özellikle genital bölgenin sıcak havalarda nemli kalması mantar enfeksiyonu için zemin hazırlar. Bu yüzden anne adayları pamuklu iç çamaşırı tercih etmelidirler.
  10- ÖDEM
  Özellikle hamileliğin son dönemlerinde belirginleşen ödemleri azaltmak için uzun süreli hareketsiz bir şekilde ayakta kalmamak, tuz tüketiminde aşırıya kaçmamak ve dinlenirken ayakların altına bir yastık koyup yükseltmek gerekir.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Hamilelikte güzel ve sağlıklı olun, Hamileykende çekici olmak, Hamileyken doğru kilo alımı
 3. Hamilelikte Mide Bulantısı Ne Zaman Başlar, Hamilelikte mide bulantısı ne zaman geçer
 4. Bitkilerle Ödem Tedavisi, Ödem Nedir, Ödem Sebepleri, Ödem İçin Şifalı Bitkiler
 5. Ayak Kireçlemesi ayaklarda kıkırdak aşınmasına çözüm - ayak kireçlenmesi tedavisi - ayak k
 6. Ayak Kokusuna Bitkisel Çözüm, Ayak kokusu için ne yapılmalı
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş