Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Hırsızlığın yaygınlaşmaması için ne tür önlemler alınabilir? Yoksulluk , insanları hırsızlığa yönlendiren en büyük etkendir. Bu yüzden , yoksul duruma düşmemek için çok çalışmalıyız. Diğer

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Hırsızlığın yaygınlaşmaması için ne tür önlemler alınabilir

  Sponsorlu Bağlantılar
  Hırsızlığın yaygınlaşmaması için ne tür önlemler alınabilir?

  Yoksulluk, insanları hırsızlığa yönlendiren en büyük etkendir. Bu yüzden, yoksul duruma düşmemek için çok çalışmalıyız. Diğer yandan zengin olan insanlar, yoksul olan kimselere yardım elini uzatmalı, onların hırsızlığa mecbur olmalarını önlemelidir.

  İslam dini, açlık ve aşırı yoksulluk sebebi olmaksızın büyük paralar veya kıymetli eşyalar çalan hırsızlar için çok ağır cezalar koymuş, onları caydırmak istemiştir. Ancak bu ceza, açlıktan dolayı örneğin bir ekmek vb gibi şeyler çalanlara uygulanmaz. Böyle durumlarda İslam dini hırsızı değil, onu bu kötü işe bulaşmasına sebep olan varlıklı insanları sorumlu tutar. Çünkü onlar kendi fakirlerini sahiplenip, onlara yardım elini uzatmış olsalardı, onlar böyle bir suçu işlemeyecekti.

  Bir arkadaşının kalem veya silgisini çalan bir öğrenci çoğunlukla kendini “o da benim şu eşyamı çalmıştı” şeklinde savunmaktadır. Bu kesinlikle geçerli bir sebep değildir. Yapılan bir hırsızlığın karşılığı yine hırsızlık olamaz. Böyle yapıldığı zaman hırsızlık olayları daha da yaygınlaşır ve bu durum güven ortamını tehdit ettiğinden hepimiz rahatsız olur ve üzülürüz.
  Ne olursa olsun, hırsızlık gibi bir suçla adımıza gölge düşürmemeli, bu kötü huyun bizde yer edinmemesi için, hırsızlığın panzehiri olan başkasına hediye verme, ikramlarda bulunma gibi davranışları kazanmaya çalışmalıyız.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Gaz Zehirlenmelerine Karşı Hangi Önlemler Alınabilir Kısaca
 3. Orman Yangınlarını Önlemek İçin Ne Gibi Önlemler Alınabilir
 4. Elektrik Çarpmasını Önlemek İçin Ne Tür Önlemler Alınabilir
 5. Sel felaketine karşı hangi önlemler alınabilir
 6. Paylaş Facebook Twitter Google

 7. Kayıtsız Üye

  Sponsorlu Bağlantılar
  Allah razı olsun bu bilgiler çok yardımcı oldu bana 8. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş