Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Biyometrik Sistem ler Nedir? Bu makalede El yazısı El ve Parmak Geometrisi Ses Karakteristiği İris Tarama Damar Geometrisi Geleceğin Biyometrik Sistem leri genel hatlarıyla incelenecektir.

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Biyometrik Sistemler Nedir?

  Sponsorlu Bağlantılar
  Biyometrik Sistemler Nedir?  Bu makalede
  El yazısı
  El ve Parmak Geometrisi
  Ses Karakteristiği
  İris Tarama
  Damar Geometrisi
  Geleceğin Biyometrik Sistemleri
  genel hatlarıyla incelenecektir.

  Biyometrik sistemler anahtar ve parola gibi şeyler kullanmadan kim olduğunuzun tanımlanması yöntemleridir. Biyometrik tanımlama için yüz, parmakizi, iris, damarlar gibi fiziksel karakteristik özellikler kullanabileceği gibi, ses, el yazısı, yazı ritmi gibi davranışsal özellikler de kullanabilir. Bu karakteristiksel özelliklerin kopyalanması çok zordur. Bu yüzden biyometrik sistemler günümüzde anahtar ve parolalardan daha güvenli sayılmaktadırlar.

  Biyometrik sistemler karmaşık teknolojiler olarak görülebilir. Ancak tanımlama için hepsi aynı üç temel adımı kullanırlar.
  Üyelik : Biyometri sistemi ilk defa kullanıldığında bilgileriniz isminiz veya bir tanımlama numarasıyla kaydedilir. Daha sonra biyometrik sistemin cinsine göre bir karakteristik özelliğiniz kaydeder veya resmini çeker.
  Kayıt : Bu sistemlerde görülen herşey kaydedilmez. Sadece bir anlık örneği alır, bunu analiz eder ve bir koda veya bir grafiğe dönüştürerek saklar. Bazı sistemler bu verileri ayrıca insanların yanında taşıyabileceği akıllı kartlara da kaydedebilmektedirler.
  Karşılaştırma : Sistem bir daha kullanıldığında alınan bilgiler daha önce alınan örnekler ile karşılaştırılır. Karşılaştırmanın sonucuna göre sonuç olumlu veya olumsuz olmaktadır.
  Biyometrik sistemler ayrıca 3 temel malzeme kullanırlar :
  - Sensor : Tanımlama için kullanılacak karakteristikleri tespit eder.
  - Bilgisayar : Bilgileri okur ve saklar.
  - Yazılım : Karakteristik bilgileri analiz eder ve gerçek bir karşılaştırma yapabilmek için bu bilgileri bir grafiğe veya koda dönüştürür.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Biyometrik Fotoğraf Ücreti Kaç TL
 3. Biyometrik Fotoğrafta Kulak Görünmeli Mi
 4. Biyometrik Fotoğraf Örnekleri
 5. Biyometrik Fotoğraf Nedir
 6. Biyometrik fotoğraf nedir? Nerede çektirebilirim?
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş