Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Gripin göz sağlığına etkisi Soğuk algınlığı ve gripin göze etkisi Soğuk algınlığı ve grip , sadece yataklara düşürmekle kalmıyor , gözde enfeksiyonlara da neden oluyor.

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Gripin göz sağlığına etkisi

  Sponsorlu Bağlantılar
  Gripin göz sağlığına etkisi

  Soğuk algınlığı ve gripin göze etkisi

  Soğuk algınlığı ve grip, sadece yataklara düşürmekle kalmıyor, gözde enfeksiyonlara da neden oluyor. Soğuk algınlığıyla beraber gözde kızarıklık, yanma, batma, göz kapaklarında şişlik, ışık hassasiyeti ve sulanma gibi bulguların da ortaya çıkabileceğini söyleyen Op. Dr. Serpil Parmaksız, “ soğuk algınlığı dediğimiz durum geçirilmekte olan viral bir üst solunum yolu enfeksiyonunu tanımlar.  Öksürük, boğaz ağrısı, burun akıntısı ve bazen ateşle seyreder. Bu bulgular bağışıklık sistemimizin virüslere verdiği bir çeşit cevaptır. Gözde ise bu virüsler kızarıklık, sulanma, yanma, batma, göz kapaklarında şişlik, ışık hassasiyeti gibi bulgulara sebep olurlar. Çoğunlukla soğuk algınlığının düzelmesiyle bu bulgular düzelir. Bazen bu viral enfeksiyonla birlikte bakteriyel enfeksiyonlar da görülebilir. Bu gibi durumlarda tedavi gerekebilir’’ dedi.

  GÖZLERİNİZİ OVUŞTURMAYIN
  Soğuk algınlığı boyunca ellerin sık yıkanması ve gözle temasının mümkün olduğunca azaltılması ve ağır göz makyajından kaçınılması gerektiğinin altını çizen Op. Dr. Parmaksız, sözlerini şöyle sürdürdü: “Soğuk algınlığı bulaşıcıdır. Yine göz enfeksiyonu da kolaylıkla çevremizdekilere bulaşabilir. Elleri sık yıkamak, ortak eşya kullanmamak, gözlere temastan kaçınmak bulaştırıcılığı azaltabilir. Bu dönemde kontakt lens kullanılmamalıdır. 3 gün süren ve geçmeyen sulanma yanma batma, çapaklanma şikayetlerinde ise bir göz hekimine başvurulmalı. Gözde oluşan enfeksiyonların antibiyotik veya damla gibi ilaçlarla tedavi edebilir ancak erken müdahalenin büyük önem taşıdığını unutmamak gerekiyor.”


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Günlük Hayatta Yapılan Sportif Faaliyetlerin İnsan Sağlığına Etkisi Nedir
 3. Doğal afetlerin ruh sağlığına etkisi nelerdir
 4. Ev Bitkilerinin Evde Yetiştirilen Çiçeklerin İnsan Sağlığına Zararı Varmı, Bitkilerin insa
 5. Gripin - Sen Gidiyorsun gitar notası, Gripin - Sen Gidiyorsun akor,tab nota
 6. Gripin - Durma Yağmur gitar notası, Gripin - Durma Yağmur akor,tab,nota
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş