Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

ŞEKER HASTALIĞI GÖZDE DAMAR TIKANIKLIĞI YAPIYOR Diabetik Göz Hastalığı şeker hastası olanlarda ortaya çıkan hastalığa verilen genel bir isim dir. Diyabet hastalarında görülen göz rahatsızlıkları

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  şeker Hastalığı Gözde Damar Tıkanıklığı Yapıyor

  Sponsorlu Bağlantılar
  ŞEKER HASTALIĞI GÖZDE DAMAR TIKANIKLIĞI YAPIYOR  Diabetik Göz Hastalığı şeker hastası olanlarda ortaya çıkan hastalığa verilen genel bir isimdir.Diyabet hastalarında görülen göz rahatsızlıkları düzenli göz kontrolleri ile önlenebilir.
  Bu rahatsızlık, insan vücudunda kan şekerinin uzun süreli olarak artmasıyla ortaya çıkan şekere bağlı damar hastalığıdır. Şeker hastalığında göz sinir tabakasındaki damarlarda değişiklikler ortaya çıkar. Zedelenmiş kan damarlarından serum veya kan dışarı sızar veya yeni kan damarları oluşur.Gözden beyne giden görüntülerde bulanıklaşma oluşur.
  ŞEKER HASTALIĞINDA ORTAYA ÇIKABiLECEK GÖZ PROBLEMLERİ

  • Diabetik Retinopati
  • Katarakt
  • Göz Tansiyonu
  • Retina Damar tıkanıklığı
  • Göz Siniri damar tıkanıklığı
  • Gözlük numaralarında değişiklik
  Normal Göz Dibatik Retinapatili Göz  DİABETİK RETİNOPATİ BELİRTİLERİ NEDİR?


  Diabetik Retinopati hastalığında diğer göz rahatsızlıklarında belirgin olarak meydana gelen batma, çapaklanma, ağrı gibi şikayetler görülmez. Yalnızca hastanın görmesinde azalma meydana gelir. Hastalık çok ileri evrelere gelinceye kadar hastalarda şikayet oluşmaz.
  Hastalığın başlıca belirtileri şöyle sıralanabilir:
  * Işık çakmaları
  * Görüş alanında oluşan karanlık gölgeler
  * Görüşün perdelenmesi
  * Kısa süreli görme kaybı
  DİABETİK RETİNOPATİ NASIL TEŞHİS EDİLİR?


  Şeker hastalığına bağlı tahribatı önlemede en önemli tedbir ayrıntılı bir göz muayenesi ve uygun tedavidir.Belirti olmadan ciddi retinopati gelişmiş olabilir.Bu nedenle şeker hastalarında görme problemleri ortaya çıkma riskinin farkında olunmalı ve düzenli kontroller yapılmalıdır.
  Diabetik retinopati gelişip gelişmediğini tesbit için şeker hastalarının göz muayenesinde göz içi yapılar ayrıntılı olarak muayene edilmektedir.
  DİYABETİK RETİNOPATi LAZERLE TEDAVİ EDİLEBİLİR  “Diyabetik Retinopati” hastalığının son evresine kadar kişinin gözünde ödem oluşmadığı sürece genellikle tedaviye gerek duyulmamaktadır. İlk üç evrede gerçekleştirilmesi gereken koruyucu tedavi olacaktır. Koruyucu tedavi için kan şekeri, kolesterol, en az yılda bir kez göz muayenesi yaptırmak yeterli olacaktır. Ancak son evreden kaynaklanan bozukluklarının tedavisi için lazer yöntemi kullanılmaktadır. Lazer tedavisi en az iki ve daha üstü seanslar şeklinde mevcut olan görmenin korunması sağlanmaktadır. Lazer tedavisinde hastanın gözünde sonradan oluşan kan damarlarının kapatılması sağlanmaktadır. Lazer tedavisi sonradan oluşan kan damarlarının kanaya başlamasından sonra da uygulanabileceği gibi kanama başlanmadan önce uygulanmaktadır. Kanama başlamadan önce uygulanan lazer tedavisi daha yararlı olmaktadır. Bu sebepten dolayı diyabet hastaları düzenli olarak detaylı göz muayenesi yaptırmalıdır.
  DİABETİK GÖZ HASTALIĞINDAN NASIL KORUNURUZ?
  Hastalığın erken tesbit edilmesi görme kaybını engellemede en iyi tedbirdir.Gözlerde herhangi bir belirti olmadan da diabetik retinopati olabileceği unutulmamalıdır.
  Şeker hastaları yılda en az bir defa göz kontrolünden geçmelidir.Gözde tahribat görülürse bu kontroller daha da sık yapılmalıdır.Yakın bir takiple görme problemleri çıkmadan müdahale etmek mümkündür. Lazer ve cerrahi tedaviler yardımıyla diabetik retinopati başarıyla tedavi edilmektedir
  .Erken teşhis ve tedavi görme kaybı riskinizi azaltır.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Bacak damar tıkanıklığı
 3. Boyun Damar Tıkanıklığı Belirtileri
 4. şeker hastalığı
 5. Burun Tıkanıklığı Ve Nedenleri burun tıkanıklığı tedavisi - alerjik burun tıkanıklığı beli
 6. Diyabet hastaları nasıl beslenmeli, hastalığının belirtileri, Hangi yiyecekler şekeri düşü
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş