Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Gözlüklerinize Rağmen Net Göremiyor musunuz Net Görememek Hakkında - Keratokonus - Keratokonus Tedavi Gözlüklerinize Rağmen Net Göremiyor musunuz? Çok önceleri yapılan istatistiki bir çalışmada 2000

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Gözlüklerinize Rağmen Net Göremiyor musunuz Net Görememek Hakkında - Keratokonus - Keratokonus Tedavi

  Sponsorlu Bağlantılar
  Gözlüklerinize Rağmen Net Göremiyor musunuz
  Net Görememek Hakkında - Keratokonus - Keratokonus Tedavi


  Gözlüklerinize Rağmen Net Göremiyor musunuz? Çok önceleri yapılan istatistiki bir çalışmada 2000 hastada 1 oranında bulunan keratokonus hastalığı bugün özellikle Akdeniz ülkeleri ve Ortadoğu ülkelerinde özellikle sıcak, genetik, alerji gibi nedenlerden ötürü daha sık görüldüğünü biliyoruz. Bu nedenle bu hastalık ülkemizde de yukarıda belirtilen istatistikten çok daha fazla görülmektedir. 7 yıl öncesine kadar sadece kontakt lens ve ilerleyen olgularda kornea nakli ile tedavi edebildiğimiz bu hastalıkta artık yeni tedavi şekilleri de bulunmakta.

  KERATOKONUS NEDİR?

  Keratokonus, gözümüzün en önde yer alan saydam tabakası korneanın öne doğru sivrilerek inceldiği bir hastalıktır. Genellikle ergenlik dönemlerinde başlar.

  NEDENLERİ

  Genetik faktörler ve çevresel faktörler etkilidir. Bu hastalıkla ilgili yapılan çalışmalarda çeşitli ilgili gen grupları bulunmuştur. Kardeşlerde çıkması ancak tek yumurta ikizlerinde dahi 1/4 oranında görülmesi genetik faktörün tek başına etkili olmadığını gösteriyor. En önemli başka bir neden alerjik bünyeli kişilerde bu hastalığın daha sık görülmesi alerjinin ve gözü ovalamanın bu hastalığın ilerlemesinde büyük faktör olduğunu göstermektedir. Ayrıca bu hastalık bazı sistemik hastalıklarla da beraber görülebilir. Bu yüzden ülkemiz, Akdeniz ve Ortadoğu ülkeleri gibi sıcak, güneş, toz, alerji ve genetik yatkınlık nedeniyle Avrupa’daki birçok ülkeden daha fazla görülmektedir.

  ERKEN TEŞHİS NEDEN ÖNEMLİ?

  Birçok hastamız maalesef bize ileri derecede korneada şekil bozukluğu, incelme ve sonuçta kornea saydamlığını yitirecek hale geldikten sonra başvuruyor. Bu durumda hastamıza sadece kornea nakli ile yardımcı olabiliyoruz. Bugün sadece Dünya Göz Hastanesi olarak bizim listemizde kornea nakli bekleyen yüzlerce hastamız var ve maalesef halen Türkiye de kornea bulmak oldukça büyük bir sorun. Hâlbuki erken dönemde yakaladığımız hastalarda kornea nakli dışında yapılacak tedavi yöntemleri ile hastanın görmesini arttırmak ve hastalığın ilerlemesini durdurabilmek mümkün.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Dünyanın Birçok Yerinde Açlık Sorunu Yaşanmasına Rağmen Ülkelerin Bu Konuya Yeterince Eğil
 3. Göz hastalıkları Uzağı görememek
 4. Teknoloji İle İlgili Münazara Konusu Hakkında Yardımcı Olur Musunuz?
 5. Saç Dökülmesinin Nedenleri ve Tedavi Yolları Hakkında Bilgiler
 6. Enbe Orkestrası Her Şeye Rağmen Şarkı Sözleri, Tarkan Herşeye Rağmen Şarkısı, Tarkan ve En
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş