Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

23 nisan ulusal egemenlik ve çocuk bayram ı ile ilgili haberler 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayram ı 2018 (günlük haberleri) 23 Nisan Ulusal

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile ilgili Haberler

  Sponsorlu Bağlantılar
  23 nisan ulusal egemenlik ve çocuk bayramı ile ilgili haberler

  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 2018 (günlük haberleri)

  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Google?da logo oldu. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun. İşte 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ayrıntıları.


  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramıiçin Google özel bir logo hazırladı. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm Türkiye'de kutlanıyor.

  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için Google'ın hazırladığı logo, renkli görüntülerden oluşuyor. Haber Aktüel olarak biz de tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 'nı kutluyoruz.

  Google arama sitesi logolarına bir yenisini daha ekledi. Google'ın ara ara değiştirdiği logolar, ünlü isimlerin doğum günlerinden ya da mucitlerin icatlarından ilham alınarak çiziliyor. Google logoları bazen Türkiye'ye özel de olabiliyor. Cahit Arf gibi ünlü Türk isimlerinin doğum günlerinde de özel logo hazırlayıp Doodle değişimi yapan site, Mustafa Kemal Atatürk'ün ölüm yıldönümlerinde de ana sayfasına kırmızı bir gül koyuyor.

  23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk BayramıGoogle, değiştirdiği logolarla ünlü isimlerin sevenlerine ve icatların müdavimlerine hoş bir sürpriz yapmış oluyor. Dünyanın en büyük arama motoru Google, Türkiye'de en çok ziyaret edilen site durumunda.

  Her gün milyonlarca kişinin ziyaret ettiği dünya arama devi Google, değiştirdiği logolarla ziyaretçilerinin gönlünde taht kuruyor.  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

  23 Nisan 1920 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisinin açıldığı günün yıldönümü olarak kutlanmaya başlanan ulusal bayram,ilk kez 23 Nisan 1920’de “Hakimiyeti Milliye Bayramı” olarak kutlanmıştır.

  1930’lu yıllarda Çocuk Esirgeme Kurumunun gelenekselleştirdiği “Çocuk Haftası”nın (23 Nisan – 1 Mayıs) başlangıcının da bu bayramla aynı güne rastlaması sebebiyle “Milli Hakimiyet Bayramı ” ile Çocuk Bayramı aynı gün kutlanmaya başlamıştır.27 Mayıs 1935’te bu gün,23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak kutlanılmaya başlanmıştır. 1979'un, UNESCO tarafından 'çocuk yılı' ilan edilmesiyle de bu bayram,uluslararası nitelik kazanmıştır.

  Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk ve tek ulusal bayramıdır. Atatürk'ün Türk çocuklarına armağan ettiği bayram dünya çocukları arasında sevgi ve dostluk bağlarının geliştirilmesi ve tüm insanların barış içinde yaşayacakları bir dünyanın oluşmasına katkıda bulunmak için her yıl düzenlenmektedir.

  Atatürk'ün çocuk sevgisi herkes tarafından bilinmektedir.Atatürk'ün manevi çocuklarıyla ilişkisi,o yıllarda yaşayan kişilerin anı kitaplarında yer almaktadır.Atatürk her fırsatta ‘‘Bugünün küçükleri yarının büyükleri” diyerek çocukların toplumların gelişimi için ne denli önemli olduğunu belirtmiştir.

  Bir 23 Nisan şiiri:

  23 nisan için
  bütün yurtta tören var
  okulunda toplanmış
  bu nedenle çocuklar

  hepsi mutlu güvenli
  ışıl ışıl bakışlar
  Türk çocuğunda bugün
  büyük sevinç neşe var

  yanlarına yaklaşıp
  dinleyelim onları
  bugünden söz ediyor
  çocuklar ayrı ayrı

  DÜNYA ÇOCUK BAYRAMI

  Kiminin saçı siyah,
  Kiminin saçı sarı...
  Ankara'da buluştu,
  Dünyanın çocukları.

  Her Yirmi Üç Nisan'da
  Tekrarlanır bu olay.
  Buluşma nedenini,
  Açıklamak çok kolay.

  Bu kocaman dünyada
  Ülke sayısı çoktur.
  Oysa ki hiç birinin
  Çocuk Bayramı yoktur.

  Dünyanın çocukları
  Yurdumuza koşuyor,
  Her Yirmi Üç Nisan'da
  Cıvıldaşıp coşuyor.

  Türkiye konuklarla,
  Kalpler sevgiyle dolsun.
  Dünya Çocuk Bayramı
  Herkese mutlu olsun!

  Altan ÖZYÜREK  23 Nisan 2018 Cumartesi 10:00


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kompozisyonu
 3. 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı Şiirleri
 4. 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı Oyunları
 5. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı İngilizcesi
 6. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Resimleri
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş