Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Zararlı alışkanlıklar ile ilgili haberler , Zararlı alışkanlıklarla ilgili haberler Zararlı alışkanlıklar altın tasta sunulan zehirli bal gibidir' Manisa'nın Salihli ilçesinde , "Çağın Ölüm Tuzakları"
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 2      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Zararlı alışkanlıklar ile ilgili haberler

  Sponsorlu Bağlantılar
  Zararlı alışkanlıklar ile ilgili haberler, Zararlı alışkanlıklarla ilgili haberler

  Zararlı alışkanlıklar altın tasta sunulan zehirli bal gibidir'

  Manisa'nın Salihli ilçesinde, "Çağın Ölüm Tuzakları" isimli bir konferans düzenlendi. Konferansı veren Uluslararası Üniversiteler Birliği Başkanı Prof. Dr. Şerif Ali Tekalan, sigaradan uyuşturucuya, alkolden internet bağımlılığına kadar birçok problemi ve çıkış yollarını anlattı.

  Bölgesel incelmede devrim niteliğinde buluş fırsatı.
  Manisa'nın Salihli ilçesinde, "Çağın Ölüm Tuzakları" isimli bir konferans düzenlendi. Konferansı veren Uluslararası Üniversiteler Birliği Başkanı Prof. Dr. Şerif Ali Tekalan, sigaradan uyuşturucuya, alkolden internet bağımlılığına kadar birçok problemi ve çıkış yollarını anlattı.
  Konferans, Yeşilay Salihli Temsilciliği, Kardelen Derneği ve Kudret Demir İlköğretim Okulu'nun işbirliğiyle Salihli Endüstri Meslek Lisesi konferans salonunda düzenlendi.Açılış konuşmasını yapan Yeşilay Salihli Temsilcisi İlyas Akça, "Çocuklarımızı sevgiyle, şefkatle, ilgiyle yetiştirmek mecburiyetindeyiz. Onun değerli olduğunu hissettirmeli, fiziki ihtiyaçları kadar ruh ve gönül dünyasına da hitap etmeliyiz." dedi. Zararlı alışkanlıkların "altın tasta sunulan zehirli bal" gibi olduğunu belirten Prof. Dr. Tekalan ise, "Özellikle gençleri tuzağına çekerken, 'Bir kere denemekten ne çıkar?', 'Sen özgürsün.', 'Zincirlerini kır.' gibi ilk bakışta kulağa hoş gelen sihirli sözler kullanılır. Alışkanlık oluştuktan sonra bırakmak zaten çok zordur. Alışkanlık bir kere oluştuysa da bunun hastalık olduğu kabul edilip profesyonel yöntemlerle üstesinden gelmek gerekir." şeklinde konuştu.

  Konferansı Salihli Kaymakamı Mesut Yıldırım, İlçe Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Bilgi, İlçe Müftüsü Karabey Özdemir, Salihli Devlet Hastahanesi Başhekimi Opr. Dr. Osman Yurttaş, Demir İlköğretim Okulu Müdürü Yaşar Koç ve çok sayıda davetli dinledi.

  (Cihan Haber Ajansı)

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Kötü alışkanlıklar ile ilgili haberler
 3. zararlı alışkanlıklar ile ilgili slaytlar
 4. zararlı alışkanlıklar ile ilgili şiir
 5. zararlı alışkanlıklar ile ilgili videolar
 6. zararlı alışkanlıklar ile ilgili şiirler
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar
  Zararlı alışkanlıklardan korunmak başarılı ve mutlu olmak

  Her insan hayatta başarılı ve mutlu olmak ister. İnsanın başarılı ve mutlu olabilmesi için başarısız ve mutsuz kılan nedenlerden sakınması, başarılı ve mutlu kılan şartları yerine getirmesi gerekir.

  İnsanı başarısız ve mutsuz kılan sebepler;

  1-Olumsuz düşünmek,

  2-Olumsuz dil kullanmak,

  3-Olumsuz davranmaktır.

  Olumsuz düşünmek, bizi güçsüz kılan ya da temel değerlere aykırı olan duygu ve düşüncelere sahip olmaktır.

  Olumsuz dil, bizi ve muhatabımızı güçsüz kılan veya temel değerlere aykırı olan dildir.

  Olumsuz davranış, bizi ve muhatabımızı güçsüz kılan veya temel değerlere aykırı olan davranıştır.

  Beş (görme, işitme, tat ve koku alma, dokunma) duyumuzla çevremizden aldığımız uyarılar olumlu ise, olumlu düşünür, olumlu dil kullanır ve olumlu davranırız; bu uyarılar olumsuz ise olumsuz düşünür, olumsuz dil kullanır ve olumsuz davranırız. Olumlu düşünmek, olumlu dil kullanmak ve olumlu davranmak için çevremizden aldığımız bütün uyarıların olumlu olması gerekir. Ancak o zaman başarılı ve mutlu oluruz.

  Başarılı ve mutlu olmanın şartları;

  1-Olumlu düşünmek,

  2-Olumlu dil kullanmak,

  3-Olumlu davranmaktır.

  Olumlu düşünmek, bizi güçlü kılan ve temel değerlere uygun olan duygu ve düşüncelere sahip olmaktır.

  Olumlu dil, bizi ve muhatabımızı güçlü kılan ve temel değerlere uygun olan dildir.

  Olumlu davranış, bizi ve muhatabımızı güçlü kılan ve temel değerlere uygun olan dildir.

  Duygularımızın, düşüncelerimizin, dilimizin ve davranışlarımızın biz ve muhatabımızı güçlü kılması için; neşeli, iyimser, azimli ve çalışkan kılması gerekir. Temel değerler toplumu ayakta tutan ahlâki değerlerdir. Bu değerlerin bütünü genel ahlâktır. Genel ahlâkı meydana getiren ahlâk türleri; bilim, basın, sanat, siyaset ve meslek ve ticari ahlâkı ile cinsel ahlâktır. Başarılı ve mutlu olmamız için dışarıdan aldığımız bütün uyarıların genel ahlâkı meydana getiren ahlâk türlerinin her birine uyması gerekir. Olumsuz uyarılar insanı başarısız ve mutsuz kıldığı gibi, zararlı alışkanlıklar edinmesinde de büyük rol oynar. Eğer biz, her türlü olumsuz uyarılardan uzak durursak, hem zararlı alışkanlıklardan korunmuş hem de başarılı ve mutlu oluruz. Adı ne olursa olsun, insanın ruh ve beden sağlığına zarar veren her alışkanlık zararlıdır.

  İnsanları zararlı alışkanlıklara yönlendiren sebepleri üç grupta toplamak mümkündür:

  1-Olumsuz çevreyle (özellikle arkadaş çevresiyle) ilgili sebepler.

  2-Merak, özenti, taklit duygularıyla ilgili sebepler,

  3-Mutsuzluk sebepleri.

  İnsanı etkileyen başlıca çevreler; aile, okul, arkadaş, üniversite, medya, sanat ve iş çevresidir. Günümüzde insanları en çok etkileyen çevre medyadır. İnsanlar, özellikle çocuklar ve gençler gördüklerini taklit eder, öğrendiklerini yapar, öyle ise, insanlara gösterilenler ve öğretilenler öyle olmalıdır ki, bunlar taklit edilip yapıldıkları zaman, insanlar yasalara ve genel ahlaka aykırı hiçbir şey yapmamış ve hiçbir zararlı alışkanlık edinmemiş olsunlar.

  Basın ahlâkı; yazılı, sesli ve görüntülü bütün yayınların, toplum huzurunu ve genel ahlâkı koruyarak yapılmasıdır. İnsan çevresinden gelen olumsuz uyarılara karşı korunmaya muhtaç bir varlıktır. Zihin mekaniği, zihnin iradeye bağlı olmadan çalışmasıdır. Psikolojideki çağrışım kanunları zihin mekaniğini mümkün kılmaktadır.

  Gördüğümüz, duyduğumuz ya da okuduğumuz bir şeyin daha sonra benzerini veya zıddını görür, duyar veya okursak, onu hatırlarız. Belli bir yerde ya da belli bir tarihte bir olay olduktan sonra, o yerde veya o tarihte yaşanan başka bir olay, kendinden önceki olayı hatırlatır. Bu hatırlama çağrışım kanunları gereğidir. Bunda irademizin ve mantığımızın bir rolü yoktur. İnsan psikolojisinin bu özelliği, basın ahlâkının zararlı alışkanlıklarla mücadelede ne kadar önemli olduğunu göstermektedir. İnsanın sağlık, başarılı ve mutlu olabilmesi için beden ve ruh sağlığının her türlü zararlı şeylerden korunması lâzımdır. İnsanın ruh ve beden sağlığını bozan şeylerin başında zararlı alışkanlıklar gelir.

  Başlıca zararlı alışkanlıklar; sigara, alkol, uyuşturucu ve kumar bağımlılığıdır.


  Nuri ASLAN
  Yeşilay Boyabat Temsilcisi
 9. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş