Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Kural Hakkında Özlü Sözler [IMG]http://www.***************/images.gif[/IMG] Kural Hakkında Özlü Sözler - Kurumların Önemi Hakkında Sözler - Ünlülerin Kural Hakkında Sözler i - Ünlülerden Güzel Sözler Foyan

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Kural Hakkında Özlü Sözler - Kurumların Önemi Hakkında Sözler - Ünlülerin Kural Hakkında Sözleri - Ünlülerden Güzel Sözler

  Sponsorlu Bağlantılar

  Kural Hakkında Özlü Sözler

  [IMG]http://www.***************/images.gif[/IMG]
  Kural Hakkında Özlü Sözler - Kurumların Önemi Hakkında Sözler - Ünlülerin Kural Hakkında Sözleri - Ünlülerden Güzel Sözler
  Foyan Gaoan dedi ki:

  Zen komünlerinin özgün kurallarının ayrıntılı düzenlemesi, doğru olanı göstermek, yanlış olana hakim olmak, bir düzen yaratmak ve topluluğu eşit kılmak, böylece daha sonraki kuşakların duygularını yönetmek için yapıldı.

  İnsan duyguları suya benzeri ilkeler ve kurallar ise bir baraj gibidir. Baraj güçlü değilse, su barajı patlatır. İnsan duyguları yönetilemiyorsa, yabanıl olur ve düşkünlük gösterir. Dolayısıyla, bu duygulardan kurtulmak ve kuruntulara son vermek, kötülükleri önlemek ve yanlışı durdurmak için, yol gösterici düzenlemeleri bir an bile unutmamalıyız.

  Fakat düzenlemeler ve tavırlar insan duygularına nasıl tamamen egemen olabilir? Onlar da Yol’a girmeye yardımcı olan adımlardır. İlkelerin saptanması, güneş ve ay kadar nettir onları kavrayanlar kaybolmazlar; yol kadar geniştir üzerinde yolculuk yapanların aklı karışmaz.

  Bugün zen toplulukları arasında kuralları önemsemeyenler vardır hepsi de Yol’dan yüz geri etmişler ve ilkeyi yitirmişlerdir. Bunun sonucunda ise, duygulara kapılma ve yanlışı izleme ortaya çıkar. Akılların gevşek ve düşkün olomasını önleyerek, en başından itibaren şiddetli istekleri durdurarak, yanlış ve önyargı yolunu tıkayarak son çağı çürümekten kurtaran antik düşünürleri asla düşünmezler işte kurumların nedeni.” (Batı Gölü Vakiyenameleri) (s.83-84)

  Kaynak: Zen Dersleri, (Liderlik Sanatı), İngilizce’ye Hazırlayan: Thomas Cleary. İstanbul: Anahtar Kitapları.  Usta Fozhi dedi ki:

  Bir at hızlı koşabilir, fakat gem ve yularından dolayı serbestçe dörtnala koşmaya cesaret edemez. Gem ve yuları olmayan hızlı atlar, yasaları olmayan küçük insanlara benzerler. Açgözlülük ve şiddetli isteğe neyle son verilebilir ve yanlış düşünceler bastırılabilir.” (s.128-129.)

  Kaynak: Zen Dersleri, (Liderlik Sanatı), İngilizce’ye Hazırlayan: Thomas Cleary. İstanbul: Anahtar Kitapları.  Zide dedi ki:

  Büyük Erdem’in Zen Ustası Baizhang Huaihai (720-814) özellikle saf kurallar koydu. O dönemden beri, geçmişin düşünürleri o kurallara uydu ve uyguladı, ciddiyetle uygulamaya geçirdi. Öğreti vardı, düzen vardı, tutarlılık vardı.

  Shaoxing döneminin (1160) sonunda, topluluklarda, geleneksel yasaları koruyan ve bir an bile onlardan ayrılmayan olgun insanlar hala vardı. Son yıllarda insanlar okul düzenini kaybetmişlerdir ve düzenin dokusu tutarsızdır ” (Vaiz Yu’ya mektup.) (s.149-150)

  Kaynak: Zen Dersleri, (Liderlik Sanatı), İngilizce’ye Hazırlayan: Thomas Cleary. İstanbul: Anahtar Kitapları.


  Oyuncuların davranışlarını belirleyen oyunun kurallarıdır.”

  Douglas North  alıntı[IMG]http://www.***************/images.gif[/IMG]


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Savaş ile ilgili sözler, savaş ile ilgili özlü sözler, savaşla ilgili sözler,savaş hakkınd
 3. Müzik ile ilgili güzel sözler,müzik ile ilgili anlamlı sözler,müzikle ilgili özlü sözler,m
 4. kadınla ilgili anlamlı sözler,kadın ile ilgili güzel sözler,kadın ile ilgili atasözleri,ka
 5. İyilik ile ilgili güzel sözler, iyilik ile ilgili atasözleri,iyilikle ilgili sözler,iyilik
 6. Arı ile ilgili sözler, arı hakkında özlü sözler, mecazlı arı sözleri
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş