Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Hayvanları Koruma Günü Açılış Konuşması Selamlama… Dünyamız canlılarla doludur. Dünya insanları , bitkileri ve hayvanları barındırır. Bunların içerisinde en gelişmiş olanı insandır. İnsan aklı sayesinde

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Hayvanları Koruma Günü Açılış Konuşması

  Sponsorlu Bağlantılar
  Hayvanları Koruma Günü Açılış Konuşması

  Selamlama…

  Dünyamız canlılarla doludur. Dünya insanları, bitkileri ve hayvanları barındırır. Bunların içerisinde en gelişmiş olanı insandır. İnsan aklı sayesinde birçok hayvanı tanıtmış ve onlardan faydalanmıştır.Etini yer, sütünü içer ve derisinden giysi yaparız. Eskiden beri yapamayacağımız işleri hep hayvanlara yaptırırız. At, deve, eşek vb. hayvanlar bizlerin yüklerini taşımışlardır. Köpekler bizlerin sadık birer bekçileridir. Birçok ilacın yapımında hayvanlardan faydalanırız.

  İlk çağlarda vahşi hayvanlardan korkulurdu. Uygarlık geliştikçe en vahşi ve korkulan hayvanları bile insan aklı sayesinde avlamaya başladı. Bu sebeple birçok hayvanın soyu tükendi veya azalma gösterdi. Buna çare olarak hayvanların koruması gündeme geldi.

  Dünyanın ilk hayvanları koruma derneği 1824 yılında İngiltere' de kurulmuştur. Daha sonra başta Fransa olmak üzere diğer Avrupa ülkelerine yayılmıştır. Yurdumuzda ise 1924 yılında Atatürk' ün desteğiyle kurulmuştur. Çeşitli ülkelerin dernekleri birleşerek Hollanda'nın başkenti Lahey'de Dünya Hayvanları Koruma Federasyonu'nu oluşturdular. 1931 yılında toplanan bu kuruluş 4 Ekim'i Hayvanları Koruma Günü ilan etti.

  Hayvanlar insanların en yakın dostlarıdır. Onları sevmeli ve şefkatle yaklaşmalıyız. Hayvanların bakımı için Veterinerlik okulları kurulmuştur. Türkiye'nin ilk Veterinerlik Okulu 1842 yılında kurulmuştur.

  Hayvanları koruyalım. Hayvanlara eziyet etmeyelim. Hayvanları sevelim. Onlara yardımcı olalım. Hayvanları Koruma Günü'nde öğrendiklerimizi yaşam boyu uygulayalım.

  Saygılarımla…

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Hayvanları Koruma Günü İle İlgili Açılış Konuşması
 3. hayvan koruma günü ile igili afişler, hayvanları koruma günü ile ilgili resimleri
 4. Tüketiciyi Koruma Haftası İle İlgili Açılış Konuşması
 5. 23 nisan açılış konuşması örnekleri, 23 nisan açılış konuşmaları,23 nisan çocuk bayramı aç
 6. Hayvanları koruma günü ne zaman
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş