Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Parfümün Sırları Bir parfum kokusu d uydu ğunuzda aklınızdan ilk geçen , o parfümün markası mıdır , o kokuyu kullandığını bildiğiniz kişi mi? Araştırmalara göre

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Parfümün Sırları

  Sponsorlu Bağlantılar
  Parfümün Sırları


  Bir parfum kokusu duyduğunuzda aklınızdan ilk geçen, o parfümün markası mıdır, o kokuyu kullandığını bildiğiniz kişi mi? Araştırmalara göre insanların birbirleriyle olan ilşkilerinde, özellikle özel ilişkilerde, farkında olunsa da olunmasa da içgüdüsel olarak ön plandaki duyu koku. Ortada bir neden yokkeb bir insandan neden hoşlandığınızı ya da hoşlanmadığınızı hiç düşündünüz mü?

  İlişkilerimizde bu kadar önemli rol oynayan kokuyla ilgili söylenecek çok şey var. Öncelikle hepimizin kendimize özgü bir kokusu olduğunu söyleyelim, bu kokuyu genellikle kendimiz bilmeyiz. Banyo yapmak, dişleri fırçalamak ve deodorant kullanmak gibi genel hijyen koşullarını uygulamaktan ayrı olarak, bir insanın parfüm kullanması için bir çok neden vardır:  - Kutlama yapmak için  - Bir mevsime yada zamana özel kokmak için...  - Duygularınn aynası olarak...  - Yapılan bir aktiviteye uygun olduğu için...  - Görünen imajı kuvvetlendirmek, ya da arzu edilen şekilde imaj yaratmak için...  - Hayal gücünü geliştirmek için...  - Duyuları harekete geçirmek için...  - Dikkat çekmek için...  - Tutkuyu uyandırmak için...  - Hiç bir nedeni yokken...  Parfüm ne ile yapılır?

  Parfüm, %78 ile %95 oranında etil alkolden ve temel yağlardan yapılır. En pahalı parfümlerde aromatik yağ oranı yaklaşık %22'dir. Eau de Parfum, %15 ile %22 oranında aromatik yağ içerir. Eau de Toilette'te ise bu oran %8 ile %15 arasındadır. Eau de Cologne sadece %4 oranında aromatik yağ içerir. Kokuya karşı aşırı hasssasiyeti olanların ise içinde %1 ile %3 arasında aromatik yağ bulunan Eau Fraiche kullanmaları önerilir. Aromatik yağ oranı attıkça kokunun kalıcılık oranı da artar, bu yüzden Eau de Parfum daha çok tercih edilir.


  Belli başlı koku çeşitleri:

  Çiçek kokuları , oryantal kokular (baharatlı doğu kokuları), yosun ve meyve kokuları. Bu kokuların içinde çoğunlukla kullanılan esanslar da şunlardır: Anason, defne yaprağı, bergamut, okaliptüs, sardunya, yasemin, lavanta, limon, leylak, zambak, vadi zambağı, manolya, yosun, portakal, çam, ahududu, gül, adaçayı, sandal ağacı, vanilya, menekşe ve ylang-ylang.


  Parfüm kullanırken dikkat edilmesi gerekenler:


  Parfümü vücudunuzun nabız noktalarına sürmelisiniz, örneğin; dirseklerin iç bölümü, boynunuzun arkası, bilekler, dizlerinizin aka kısımları...  Parfüm sürdüğünüzde bileklerinizi birbirine sürtmeyin...  Odanın içine biraz parfüm sıkıp yürüyebilirsiniz, koku daha homojen bir şekilde üzerinize siner...  Bir parfümün diğer ürünlerini de kullanın. Örneğin, duş jeliyle yıkandıktan sonra kremini sürüp spreyini sıkabilirsiniz, en son olarak parfümü kullanın. Bu şekilde üzerinizde daha kalıcı bir koku kalır ve kendinizi daha iyi hissedersiniz...  Parfümünüzü çok sıcak bri yerde tutmayın ve direk güneş ışığına maruz bırakmayın.  Parfümünüzün bozulduğunu kolaylıkla anlayabilirsiniz, çünkü bozulduğunda o çok sevdiğiniz kokuyu adeta tanıyamazsınız, ayrıca bozulan ya da bozulma eğilimi gösteren parfümlerin rengi koyulaşır, aklınızda olsun...  Işık geçirmeyen şişede olan parfümler daha uzun süre dayanırlar... parfümünüz için metal bir kutu yaptırabilirsiniz...  Bir parfümün üzerinizde nasıl durduğunu sıktıktan en az bir saat sonrasına kadar anlayamazsınız. Bu yüzden parfüm alırken acele karar vermeyin...  Astım hastaları ve kimyasal maddelere aşırı duyarlılığı olan insanlarda (10'da bir görülür) parfümler başağrısı, mide bulantısı, kaşıntı gibi zararlı etkiler yapabilirler. Bu yüzden herkesin bir alerji testi yaptırması sadece parfüm seçimi için değil kullandığı her ürünü doğru seçmesi için gereklidir.  Duş almadan kullanılan parfüm hiç istemediğiniz sonuçlar doğurabilir; örneğin spor yaptıktan sonra ter kokusunu kamufle etmek için parfüm kullandığınızda neden kimsenin yanınıza gelmediğini düşünün...  Belirli bir parfüm onu kullananların hepsinde ayrı ayrı kokabilir. Bir kadında oldukça seksi duran bir parfüm ötekinde ucuz bir kolonya gibi kokabilir. Vücut kimyasıyla parfümün uyuşması çok önemlidir... Mümkünse bir parfümü satın almadan önce onun tester'ını edinin ve bir süre deneyin... Ayrıca teninizde birgün güzel kokmayan parfüm öteki gün gayet iyi durabilir; kadınların vücut kimyası günden güne değişebilir.  Tek bir parfüm kullanmak gibi bir zorunluluk yoktur; hergün aynı giysilerimizi giymiyoruz öyle değil mi? Bizim önerimiz, özel günler için çok özel bir koku ve sıradan günler için daha ucuz ve fresh bir koku bulundurmanız. Kokular için özel bir zaman, yer ve bir neden vardır...  Unutmayın, nasıl kokuyorsanız akıllarda öyle kalırsınız...  Parfüm nasıl seçilmeli?


  Kullanacağınız zamana ve mekana elverişli parfüm alın...  Aynı anda en fazla 3 koku deneyin. Daha fazla denerseniz burnunuz farkı algılama kapasitesini kaybedecektir. Yanılıp sonradan beğenmeyeceğiniz bir kokuyu satın alabilirsiniz...  Parfüm hakkında şişeden koklayarak karar vermeyin. Parfümün kokusu vücut kimyanızla temas edince ortaya çıkar. Bileğinizin içine küçük bir miktar sürün ve bir süre bekledikten sonra koklayın...  Parfüm satın almadan önce kokunun oturması için en az 10 dakika bekleyin. Bu sürede alkol buharlaşacak, parfümün vücudunuzun kimyasıyla uyumu tamamlanacak ve gerçek kokusu ve etkisi ortaya çıkacaktır...  Başkasında beğendiğiniz bir parfümü vücudunuzda denemeden alma yanılgısına düşmeyin.. Her insanın ten kimyası farklıdır...  Koku duyunuz günün ilerleyen saatlerinde keskinleşir.. Parfüm almak için akşam üstlerini tercih edin...  Seçim yaparken kendi vücut kokunuzu tamamlayan kokuları tercih edin...  Yıl boyu tek kokuya bağımlı kalmayın: ısı farkları kokuların yoğunluğunu etkileyebilir...

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Taşların Sırları, Şifalı Taşlar, Şifalı Taşlar Ve Sırları, Şifalı Olduğuna İnanılan Taşlar
 3. Doğal Makyaj Yapma Sırları, Doğal Görünümlü Makyaj Sırları, Doğal Ama Muhteşem Bir Makyajı
 4. Güzellik Sırları çözüldü! Işte En önemli Güzellik Sırları Ve Ipuçları
 5. On Soruda Beynin Sırları
 6. Manikür sırları
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş