Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Kalıcı makyaj nasıl yapılır ? Her sabah makyaj yapmakla uğraşmak istemeyen bayanların en büyük yardımcısı* makyajın kalıcı olmasıdır. Kalıcı makyajla alakalı merak ettiğiniz tüm bilgileri

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Bilgi Kalıcı makyaj nasıl yapılır ?

  Sponsorlu Bağlantılar
  Kalıcı makyaj nasıl yapılır ?  Her sabah makyaj yapmakla uğraşmak istemeyen bayanların en büyük yardımcısı* makyajın kalıcı olmasıdır. Kalıcı makyajla alakalı merak ettiğiniz tüm bilgileri bu sunumumuzda öğrenmenmeniz mümkün olacaktır.

  Kalıcı Makyaj Nedir ?

  Permanent make up yani kalıcı makyaj doğal pigmentleri cildin üzerine yerleştirme sanatıdır. Tamamen doğal mineral ve bitki pigmentlerinin mükemmel bileşiminden elde edilir. Kesinlikle yan etkisi yoktur. Steril ve tek kullanımlık iğnelerle kişiye özel olarak doğal ve mineral renklerin deri yüzeyinin hemen altına zerk edilme işlemidir. İşlem tamamlandıktan sonra epidermis hücreleri ölür ve yenilenir. Pigmentasyon etkisi yaklaşık olarak 3 ile 5 yıl boyunca görünürlüğünü korur.

  Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır?

  Çoğu kişi uygulama anını hafif bir batma hissi olarak tarif eder. Kişinin ağrı duyarlılığı ve uygulayıcının el hafifliğine göre farklılıklar gösterecek minimum bir rahatsızlık söz konusudur. Bölgede oluşabilecek rahatsızlıkları en aza indirmek ve bölgeyi uyuşturmak için lokal anestezi uygulaması yapılır. İşlemin uzunluğu kişinin hassasiyetine, cilt nemine, yoğunluğuna, elastikiyetine ve cildin genel durumuna göre değişebilir. Ortalama süre 30 dakika ile 1 saat arasında değişir.

  KALICI KAŞ MAKYAJI?

  Kalıcı makyaj seyrelmiş ve küsmüş olan kaşlarınızı daha gür göstere bilir, bozuk kaş şeklinizi kaş vurgulaması yaparak güzel bir görünüm sağlaya bilir, kaş yoğunluğunuzu artıra bilir ve tıbbi neden veya kaşı tamamen dökülmüş kişilere kaş yapıla bilir. Kalıcı makyaj yöntemi sayesinde hiç kaşı olmayan kişilere kaş kılı görünümü verilerek gerçek kaş görürün tüsü sağlaya bilirsiniz. Yüz ifadenizi net bir şekilde belirtmemizi sağlayan kaşların görünümü kalıcı makyaj sayesinde muhteşem bir görünüme kavuşuyor.

  KALICI GÖZ MAKYAJI

  Göz Makyajı daha doğrusu kusursuz göz makyajı için, eyeliner ve göz kalemi kullanmadan önce bilmeniz gereken en önemli şey, her iki göz makyajı malzemesinin de mümkün olduğunca ince çizgilerle çizilmesinin göz makyajı ve gözü daha güzel göstereceğidir.
  Göz Makyajı yaparken göz şeklindeki kusurları gizlemek için gereken değişiklikleri yapmak önemli. Göz Makyajı yaparken, gözü ideal göz şekli olarak kabul edilen badem göze yaklaştırmak için göz şekillerine göre makyaj tekniklerini kullanılır. Göz Makyajı ve Göz Şekilllerine Göre Makyaj için öncelikle göz şeklinizi bilmelisiniz. Aşağıdaki tüyolar size bu konuda ayrdımcı olacaktır..

  Göz Makyajı ve Göz Şekillerine Göre Makyaj için Göz Şeklinizi Belirleyin:

  1- Göz kapağı gözün renkli kısmının üzerine düşüyorsa bu küçük gözdür.
  2- Gözün yükseklik ve uzunluğu birbirine eşit durumda ise bu yuvarlak gözdür.
  3- Düz bir şekilde aynaya bakarken gözün renkli bölümünün hareketleri takip edilebiliyorsa bu büyük gözdür.
  4- Dış açı iç açıya göre daha dar ise bu düşük gözdür.
  5- Eğer kaş yayı düşükse bu da çukur gözdür.

  KALICI DUDAK MAKYAJI

  Dudaklarınızı daha iyi tanımlamayı, düzensiz dudak hatlarını düzeltir, ruj ve parlatıcını akmasını önler, dolgun ve çekici bir dudak yapısına sahip olmanızı sağlar. Dudakta bulunan yara izlerini gizleye bilir.

  KALICI KİRPİK UZATMA...

  Kirpik ekleme, seyrek kirpiklere dolgu yapma, kısa kirpiklere de uzatma uygulamasıdır. Öncelikle gözler temizlenerek kirpik özel yapıştırıcısıyla eklenir ve şekil verilir. Kirpik ekleme daha çok dolgun bir görüntü için uygulanmaktadır.2 Hafta ile 4 Hafta arası kalıcılığı olmaktadır.
  Uygulamanın tam anlamıyla kalıcı olması bazı şeylere dikkat edilmesini gerektirir. Alfa- hidroksi, retin-a ve glikolik asit, kalıcı makyaj uygulanan bölgelerden uzak tutulması gereken maddelerdir. Aksi halde etki azalabileceğinden belli sürelerde ekstra bakım gerekebilir. Düzensiz ve seyrek kirpikler için kirpik uzatmak için kirpik ekleme kolay bir çözümdür.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır
 3. Makyaj Temizleme Nasıl Yapılır - Makyaj Nasıl Temizlenir
 4. Photoshopta makyaj yapma, Photoshopta makyaj nasıl yapılır, Photoshop makyaj dersleri
 5. Emo Makyaj Nasıl Yapılır, Emo Saç Stili Nasıl Yapılır Videolu Anlatım
 6. Makyaj yapmanın püf noktaları doğru makyaj nasıl yapılır?
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş