Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Musluk Suyu Cilde Zararlı , Musluk Suyu Cilde Zararları , Musluk Suyu Cilde Zararlımı? Su , yaşantınız için çok önemli… Ancak , günlük yaşamda çok

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Musluk Suyu Cilde Zararlı

  Sponsorlu Bağlantılar
  Musluk Suyu Cilde Zararlı,
  Musluk Suyu Cilde Zararları,
  Musluk Suyu Cilde Zararlımı?  Su, yaşantınız için çok önemli… Ancak, günlük yaşamda çok sık kullandığınız musluk suyunun içindeki bazı ağır metaller, oluşturdukları reaksiyonla cildinize önemli zararlar veriyor

  Vücudumuzun yaklaşık olarak yüzde 70′i su… Ancak su, düşündüğünüz kadar saf değil. New York’lu dermatolog Dennis Gross; musluk suyunun, kurşun, çinko, magnezyum ve demir gibi ağır metaller içerdiğini ve bu metallerin birbirlerini etkileyip zincirleme bir reaksiyon oluşturduklarını, bu durumun da ciltte meydana gelebilecek önemli hasarlara zemin hazırladığını söylüyor.

  KIRIŞIKLIK VE GÜNEŞ
  Bahsettiğimiz bu ağır metaller cildinize oturduğu zaman, ciltte serbest radikal oluşumunu artırarak güneş hasarlarına neden olabiliyor. Aşırı şekilde güneş ışığına maruz kaldığınızda, cildinizde yanık ve tahriş oluşur. Dr. Gross, “Bu durum ciltte ağır bir kollajen yıkım yaratır ve kırışıklığa neden olur” diyor.

  GENİŞLEMİŞ GÖZENEKLER
  Ağır metaller, ciltteki yağı etkileyerek gözeneklerin mumlanması sonucunda kapanmasına neden olur. Gözenekler kapanınca da siyah noktalar oluşur.

  MAGNEZYUM SİVİLCE YAPAR
  Suyun içindeki kalsiyum ve magnezyumu cilde en fazla zarar veren iki element olarak değerlendiren Dr. Gross, bunların sivilce oluşumunda önemli rol oynadıklarını söylüyor.

  SUYUN GERÇEK İÇERİĞİ
  Ağır metaller: Cildinize en büyük zararı veren elementler suyun içindeki ağır metallerdir. Kırışıklık ve ince çizgilerin oluşmasına neden olurlar.
  Sert su: Su, çok fazla magnezyum ve kalsiyum içermesiyle methedilir; fakat bunlar cildinize ve saçınıza zarar verirler.
  Tuz ve mineraller: Doğal musluk suyunun dokusunda bulunan tuz ve mineraller bu sudan korkmanız için yeterli olabilir.
  Klor, sudaki bakteriyi azaltmaya yardım etse de ‘rosacea’ gibi kızarıklık ve güneş yanıklarının oluşmasına ve artmasına neden olur.

  SUDA BULUNAN ZARARLI MADDELER
  En basit şekliyle su, filtreli ya da filtresiz olsun; demir, bakır, magnezyum ve çinko gibi ağır metaller içerir. Ciltteki serbest radikallerle işbirliği yapan bu metaller kollajen lifler için tehlike yaratır. Kollajen liflerin bozulmasıyla, ciltte kırışıklık ve ince çizgiler meydana gelir. Ama şelatörler ve bazı organik kompleksler cilde yerleşen ve gözeneklerinizi kapayan ağır metalleri etkisiz hale getirebilir. Dr. Gross, şelatörlerin detoks sınıfından olduğunu, cildi koruduğunu ve deride bulunan ağır metalleri yok edebileceğini söylüyor. Unutmayın ki; kullandığınız su filtrelenmiş dahi olsa içerisinde zararlı maddelerden izler taşır.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Suyu Çeken Ve Suyu Çekmeyen Maddeler Nelerdir
 3. Deniz Suyu Çeşme Suyu Ve Yağmur Suyunun İletken Olup Olmadığı İle İlgili Ne Söylenebilir
 4. pirinç maskesi,pirinç maskesi faydaları,pirinç maskesi nasıl yapılır,pirinç maskesi tarifi
 5. Musluk Contası Nasıl Değiştirilir, Batarya Contası Nasıl Değiştirilir, Musluk Contası Deği
 6. Maden Suyu Ve Soda Arasındaki Fark Nedir, Maden Suyu Ve Soda, Maden Suyu Sodadan Farkı, Ma
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş