Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Abdestin Fazileti Hadis leri , Abdestin Fazileti hakkında Hadis ler Hadis : Resulullah (sav) buyurdular ki: Mü`min -veya müslüman- bir kul abdest aldı mı yüzünü
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 1      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Abdestin Faziletiyle İlgili Hadisler

  Sponsorlu Bağlantılar
  Abdestin Fazileti Hadisleri, Abdestin Fazileti hakkında Hadisler


  Hadis : Resulullah (sav) buyurdular ki: Mü`min -veya müslüman- bir kul abdest aldı mı yüzünü yıkayınca, gözüyle bakarak işlediği bütün günahlar su ile -veya suyun son damlasıyla- yüzünden dökülür iner. Ellerini yıkayınca elleriyle işlediği hatalar su ile birlikte- veya suyun son damlasıyla- ellerinden dökülür iner. Ayaklarını yıkayınca da ayaklarıyla giderek işlediği bütün günahları su ile veya suyun son damlasıyla- dökülür iner. (öyle ki abdest tamamlanınca) günahlardan arınmış olarak tertemiz çıkar."

  Hadis : Resulullah (sav) buyurdular ki: "Kim abdest alır ve abdestini güzel yaparsa hataları vücudundan tırnak diplerine varıncaya kadar çıkar dökülür."

  Hadis : Resulullah (sav) buyurdular ki: "Mü`min kul abdest aldıkta mazmaza yaptı mı (ağzını yıkadı mı) günahlar ağzından çıkar, (burnunu sümkürdü mü) günahlar burnundan çıkar, yüzünü yıkadı mı günahlar göz kapaklarının altına varıncaya kadar yüzünden çıkar, Ellerini yıkadı mı günahlar tırnak diplerine varıncaya kadar ellerinden çıkar. Başını meshetti mi, günahlar kulaklarına varıncaya kadar başından çıkar. Ayaklarını yıkadı mı, günahlar ayak tırnaklarının altına varıncaya kadar ayaklarından çıkar. Sonra mescide kadar yürümesi ve kılacağı namaz nafile (bir ibadet) olur."


  Hadis : Bir başka rivayette şöyle gelmiştir: "Hz. Osman (ra) abdest aldı ve dedi ki: "Ben Resulullah (sav)`ın şu benim abdestim gibi abdest aldığını, sonra da şöyle söylediğini gördüm: "Kim bu şekilde abdest alırsa geçmiş günahları affedilir, namazı ve mescide kadar yürümesi de nafile (ibadet) olur."

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Savurganlık İle İlgili Hadisler - Savurganlıkla İlgili Hadisler
 3. Mehdi İle İlgili Hadisler - Mehdiyle İlgili Hadisler
 4. Çalışmak İle İlgili Hadisler - Çalışmakla İlgili Hadisler
 5. Kader İle İlgili Hadisler - Kaderle İlgili Hadisler
 6. Zeytinyağı ile İlgili Hadisler - Bal ile İlgili Hadisler - Hadis-i Şerifler
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş