Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Akılla ilgili hadis ler , akıl ile ilgili hadis ler dogrusu Akil Kelİmesİ İsİm Olarak Kuranda Bİrkez Bİle Gecmemekte.bunun Yerİne Kuranİ Akil Anlaminda Kuranda Kalp
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 13      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Akılla ilgili hadisler

  Sponsorlu Bağlantılar
  Akılla ilgili hadisler,
  akıl ile ilgili hadisler


  dogrusu Akil Kelİmesİ İsİm Olarak Kuranda Bİrkez Bİle Gecmemekte.bunun Yerİne Kuranİ Akil Anlaminda Kuranda Kalp Kelİmesİ Kullanilmaktadir.akil Kuranda Hep Fİİl Olarak Gecer.
  Bu Konuda Efendİmİzİnde SÖzÜnÜn Olmamasi İhtİmal DiŞi Ne Varkİ Ehlİ SÜnnet Fikihcilari-mÜslÜmanlarin Sadece Akla İtİbar Etmelerİnden Ve Bunun Sonucu Olarakta Allahin Bİr Lutfu Olan Akli Degİlde BaŞli BaŞina Akli Kendİlerİne Rehber Ve İmam Kabul Etmelerİnden EndİŞe Ederek Akil Konusundakİ Hadİslere KarŞi Çetİn Bİr SavaŞ AÇmiŞlardi,aŞagida Siralayacgim Hadİslerİn Uydurma Olduguna İlİŞkİn İfadeler Net Ve Kesİn İfadeler Degİl.zayif Ve Yoruma Acik İfadelerdİr..
  HZ.PEYGAMBER(s) ŞÖYLE BUYURMAKTADIR:
  -ben,allahın akıllı kulunu akıbette cennete girinceye kadar yüceltip tökezletecegine,sonra tekrar yüceltip tökezletecegine şahidim.
  -kişinin şerefi(kerem);dini,kişiligi ve aklıdır.
  -aklı tam olmadıkca kişinin müslümanlıgı sizi yanıltmasın
  -insanlar rableri katında ancak akılları oranında yükselir ve rütbe kazanırlar.
  -insanlar akılları oranında iyilik yaparlar.
  -allah düşünerek yapmadıgı sürece kulunun namazını,orucunu,haccını,ümresini,sadakasını,cihad ını, ve iyilik türünden yaptıgı hiç bir şeyi kabul etmez.allah aklı yarattıgı zaman onA otur dedi oturdu.sonra dön dedi döndü.sonra gel dedi geldi.sonar düşün dedi düşündü.konuş dedi konuştu,sus dedi sustu,dinle dedi dinledi.anla dedi anladı.daha sonra allah cc buyurduki:izzetim,celalim,kullarım üzerindeki güç ve hükümdarlıgım hakkı için bana göre senden daha üstün ve sevimli hiç bir varlık yaratmadım..cünkü ben seninle bilinirim,kullarım senin sayende bana hamd ve ibadet ederler.yine seninle ben onları cezalandırı yada mükafatlandırırım.amellerin sevabı sanadır.
  haz.aişenin rivayet ettigine göre hz.peygamber:evin dayanagı temelidir.dinin temelide allahı bilmektir,yakini bilginin temeli ise el aklu’l kami’dir dedi. ben.anam babam sana feda olsun el aklu’l kami’ ne demekrtir diye sordum:ALLAHA İSYANDAN SAKINMAK VE İTAATE GAYRET ETMEKTİR BUYURDU

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Akılla ilgili ayetler ve hadisler
 3. Akılla ilgili kompozisyon
 4. Akılla ilgili atasözleri
 5. Akılla ilgili fıkralar
 6. Akılla ilgili ayetler
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş