Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

dünyadaki düzene örnekler verir misiniz? Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Evrendeki Mükemmel Düzene İki Örnek Düşününüz Evrendeki Düzene Örnekler Siz Evrendeki Düzene İlişkin Hangi Örnekleri
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 7      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Dünyadaki Düzene Örnekler

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Dünyadaki Düzene Örnekler

  Evrende aynı bir saatin kadranı gibi düzenli ve sistemli bir işleyiş bulunmaktadır. Etrafımıza baktığımızda çevre, doğa, insanlar ve yaşam birbiriyle bir uyum içerisin de yaşamaktadır. Örneğin hava olayları birbiriyle uyumlu ve takipli bir şekilde mevsimlere özel olarak gerçekleşmektedir.

  Evrende düzenli bir işleyiş olduğuna en güzel örneği yine kendimizden yani insandan verebiliriz. İnsan vücudu el, ayak, kol, baş ve gövde gibi kısımlardan oluşmaktadır. Vücudumuzun baş bölgesinde bulunan beyin vücudu yöneten sistemin temel dayalı olduğu bir organdır. Lakin bu beyin çeşitli kısımlardan ve milyarlarca hücreden meydana gelir. Beyinin farklı bölümleri farklı işlevleri yerine getirmesine yardımcı olur. Beynin bir kısmı koku almaya, kavramaya yararken diğer bir kısmı ise yürümeye, konuşmaya gibi işlevleri yerine getirmeye yardımcı olur.
  evren
  İnsan vücudu düzenli bir işleyiş içindeki organlarla var olmaktadır. Bu düzenli işleyişe başka bir örnekte solunum sistemiyle nefes alıp verirken yine aynı bedendeki sindirim sisteminin bu esnada besinleri sindirmesi, kalp atışlarının gerçekleşmesi hepsi aynı anda olur. Bunların biri başka zamanda olsa yaşam olmazdı.

  Şüphesiz doğadaki her olay gibi insan vücudu da kusursuz bir şekilde yaratılmıştır ve evrende düzenli bir işleyiş olduğunda dair en güzel örnektir.

  Kaynak 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş