Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Dünyanın En Kötü Kokan Hayvanları , Bu Hayvanlara yaklaşmayın Doğada bazı hayvanlar fiziksel donanım larıyla bazıları da görüntüleriyle anılırlar. Fakat bu hayvanlar akıllara ilk olarak
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 5      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Dünyanın En Kötü Kokan Hayvanları, Bu Hayvanlara yaklaşmayın

  Sponsorlu Bağlantılar




  Dünyanın En Kötü Kokan Hayvanları, Bu Hayvanlara yaklaşmayın

  Doğada bazı hayvanlar fiziksel donanımlarıyla bazıları da görüntüleriyle anılırlar. Fakat bu hayvanlar akıllara ilk olarak kötü kokularıyla geliyor. İşte doğanın en pis kokan hayvanları..

  Dünyanýn En Kötü Kokan Hayvanlarý, Bu Hayvanlara yaklaþmayýn-osuruk-bocegi.jpg

  Osurgan böceği

  Geçtiği yerlerde pis kokusunu bırakan bu böcek aslında birçok kimayasalın birleşimidir. Başlıca iki ana kimyasalı vücudunda barındırır. Biri hidrokinon; diğeri ise hidrojen peroksit. Böcek kendini tehdit altında hissettiğinde özel birtakım enzimler sayesinde bu kimyasalları vücudundan dışarı salgılar. Bu salgıda yapışkan bir sıvı ile kokulu bir gaz da salgılar.

  Dünyanýn En Kötü Kokan Hayvanlarý, Bu Hayvanlara yaklaþmayýn-kutup-porsugu.jpg

  Kutup porsuğu (volverin)

  Kuzey ülkelerinin en cüretkâr en hırsız ve en kurnaz hayvanlarından biri. Sansargillerden olmasına rağmen küçük kahverengi bir ayıyı andırır. Bu sebeple kokarca ayı olarak da tanınır.Kuzey Amerika ve Avrupa ormanlarında çok nadiren görülen volverin korku nedir bilmeyen amansız bir kâtildir. Kavga esnâsında terör estirir. Çok keskin bir kokuya sahip olduğu için etrafına her canlı yaklaşamaz.

  Dünyanýn En Kötü Kokan Hayvanlarý, Bu Hayvanlara yaklaþmayýn-misk-okuzu.jpg

  Misk öküzü

  Misk öküzü adını postundan yayılan misk geyiğininkine benzer keskin kokudan alır. Misk öküzü keçi koyun ve sığır gibi gevişgetiren memeliler grubunun bir üyesidir.Kanada'nın kuzeyinde ve Grönland'da yaşar. Misk öküzlerinin boynuzları alışılmadık bir biçimde gelişmiştir.Boynuzlar dişilerde daha küçüktür. Adını vücudunda barındırdığı 'misk' maddesinden alır. Misk erkek türlerin vücudunun ürettiği bir maddedir ve kokusunu hayvanın idrarından alır.

  Dünyanýn En Kötü Kokan Hayvanlarý, Bu Hayvanlara yaklaþmayýn-sune-bocegi.jpg

  Süne

  Genellikle erginler toprak rengindebazıları siyaha yakın renktedir.Vücutları oldukça yassı ve boyları 10-12 mm civarındadır.Kışı genellikle 1000-2000 metre yükseklikteki dağlarda kışlak adı verilen dağlarda gevenkirpi otu ve toprak altı gibi kuytu yerlerde hareketsiz olarak ergin dönemde geçirir.İlkbaharda özellikle Mart ortalarından itibaren ovalara inmeye başlarlar. Bu böcekler göğüs kafesinde iki bacağının arasında yapışkan bir madde üretir. Bu sümüksü madde aynı zamanda koku salınmına neden olur.

  kokarca.jpg

  Kokarca

  Kokarcaların savunma yöntemleri son derece ilginçtir. Vücutlarında bulunan iki bezden düşmanın bulunduğu yöne doğru bir sıvı püskürterek kendilerini korurlar. Kokarca bu tehlikeli sıvıyı püskürtmek için düşmanın yüzüne doğru yönelir ve bu sıvı derinin şiddetli tahrişine hatta bazen de geçici körlüğe sebep olur. Sıvının dayanılamayacak kadar kötü ve kalıcı bir kokusu vardır ayrıca sülfür bileşikleri de içerir. Çok etkili bir savunma yöntemi olan bu sıvı sayesinde kokarcalar düşmanlarından gizlenmeye gerek duymazlar.

  Dünyanýn En Kötü Kokan Hayvanlarý, Bu Hayvanlara yaklaþmayýn-tazmanya-canavari.jpg

  Tazmanya canavarı

  Tazmanya canavarı bir yırtıcı keseli familyası olan keseli sansargillerden bir hayvan türüdür. Bu familyanın şu an yaşayan en büyük temsilcisidir ve Sarcophilus cinsinin tek üyesidir. Ufak bir köpek ebatlarında ama yapılı ve kaslıdır. Şu anda Dünya üzerinde bulunan en büyük etobur keselidir. Kışkırtıldığı zamanlar keskinliği kokarcanınkine rakip olabilen bir koku salabilir.

  Çizgili keseli sansar
  Afrika yerlilerinden olan bu canlı türü dünyanın belki de en kokulu hayvanıdır. Kokusu 7 futbol sahası büyüklüğünde bir alanın gerisinden bile duyulabilir. Kokusunu kuyruk sokumundaki salgı bezlerinden salgılar.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Hayvanlara İyilik Yapmanın Sevabı Var mıdır Hayvanlara İyilik Yapma - Hayvanları Sevmek -
 3. Dünyanın En Garip Hayvanları
 4. Dünyanın En Şişman Hayvanları Resimleri, En Şişman Hayvanlar,Dünyanın En Kilolu Hayvanı
 5. Dünyanın en Minik Hayvanları
 6. Dünyanın en ilginç hayvanları
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş