Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Köpekbalıklarının cirit attığı sularda sağ kalmak artık mümkün olabilir. Köpekbalıklarının cirit attığı sularda sağ kalmak mümkün olabilir. Yeni bir araştırmaya göre , beyaz ya da

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Köpekbalıklarının cirit attığı sularda sağ kalmak artık mümkün olabilir.

  Sponsorlu Bağlantılar
  Köpekbalıklarının cirit attığı sularda sağ kalmak artık mümkün olabilir.  Köpekbalıklarının cirit attığı sularda sağ kalmak mümkün olabilir. Yeni bir araştırmaya göre, beyaz ya da açık mavi dalgıç kıyafeti giymek köpekbalığı saldırısını engelelyebilir. Zira araştırma köpekbalıklarının renk körü olduğunu öne sürüyor.
  Araştırmacılar, köpekbalıklarının (boğa ve kaplan köpekbalıkları dahil olmak üzere) gözlerinin farklı renkleri ayırt edemediğini ve dünyayı siyah beyaz gördüğünü söylüyor.
  Bu da dalgıçların denizin açık maviliğinde açık renkli yüzücü kıyafetleri tercih ederek suyla olan kontrastı azaltmalarını daha doğru bir tercih kılıyor.
  Araştırma, Uluslararası Köpekbalığı Saldırısı Dosyası'nın (ISAF) köpekbalığı saldırılarının çoğunda sörfçülerin siyah yüzücü kıyafeti giydiklerini gösteren istatistikleriyle de destekleniyor.
  Batı Avustralya ve Queensland Üniversitelerinden araştırmacı ekip, boğa köpekbalıkları, kaplan köpekbalıkları, resif köpekbalıkları ve Port Jackson köpekbalıklarının dahil olduğu 17 köpekbalığı türünün gözlerini inceledi.
  Araştırma sonucunda köpekbalıklarının retinalarının sadece tek bir renk konisine yani ışık dedektörüne sahip olduğu ve sadece ışığı ve karanlığı tespit edebildiği ortaya çıktı.
  Renkleri normal gören insanlarda üç tür koni bulunuyor.
  Araştırmaya öncülük eden Profesör Nathan Hart, köpekbalığının görüşünün, siyah beyaz televizyon izlemeye benzetilebileceğini belirtiyor ve "Bu durumda parlaklık kontrastı cisimleri algılamada çok önemli rol oynuyor" diyor. Profesöre göre, yüzücü kıyafetlerinin daha az dikkat çekici biçimde tasarlanması saldırıların sayısını azaltabilir.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Kakao İhracatı Olmasaydı Fildişi Sahili'nin İhracat Gelirlerinin İthalat Giderlerinden Faz
 3. Cumhuriyet Yönetimi Olmadan Demokrasiyi Kurmak Ve Yaşatmak Mümkün Olabilir Mi Neden
 4. Okullarda yapılan milli bayram kutlamalarının daha ilginç bir hale getirilmesi nasıl mümkü
 5. Cirit Atma' sporunda erkekler için standart cirit ağırlığı kaç gramdır
 6. Dostun Attığı Gül Yaralar Ben
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş