Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Erkek Kedilerde Kısırlık Erkek Kedilerde Kısırlık sorunu - Erkek Kedilerde Kısırlık tedavisi - kedilerde kısırlık sebepleri Doğmasal , e din sel ve çevresel çeşitli faktörlerin

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Erkek Kedilerde Kısırlık Erkek Kedilerde Kısırlık sorunu - Erkek Kedilerde Kısırlık tedavisi - kedilerde kısırlık sebepleri

  Sponsorlu Bağlantılar
  Erkek Kedilerde Kısırlık
  Erkek Kedilerde Kısırlık sorunu - Erkek Kedilerde Kısırlık tedavisi - kedilerde kısırlık sebepleri


  Doğmasal , edinsel ve çevresel çeşitli faktörlerin etkisiyle erkek kedilerin dölleme yeteneğinin olmaması durumuna kısırlık denilir.

  Erkek kedilerde kısırlığın oluşumun da,

  Genetik nedenler
  Hastalıklar
  Anomaliler
  Beslenme ve yaş gibi çevresel faktörler rol oynar.

  Erkek kedilerde; kötü şartlar veya alışık olmadığı ortam gibi psikolojik nedenlerle çiftleşme isteğinin olmaması en sık görülen faktördür.

  Seksüel isteksizliğin nedenleri genel olarak fiziki ve psikolojiktir. Bu nedenle olumsuz şartlar düzeltildiğinde ve hormon tedavileri ile kolaylıkla giderilebilir ve kalıcı bir infertilite şekillenmez.
  Çiftleşme yeteneğinin olmamasının nedenleri de genellikle edinsel nedenlerdir ve kalıcı bir infertilite söz konusu değildir. Erkek de çiftleşme isteği olmasına karşın ağrıya neden olan penis yarası veya aşırı kilo gibi nedenlere bağlı olarak çiftleşmekten sakınabilir. Sebepler giderildiğinde yavru alınabilir.
  İnfertilite nedenleri arasında spermin dölleme yeteneğinin olmaması tespiti en güç olan faktördür.

  Çünkü erkekte çiftleşme isteği ve çiftleşme var olduğu halde spermin dölleme yeteneğinin olmaması , az sperm üretimi veya hiç sperm üretilmemesi gibi bir nedenden dolayı bir kısırlık söz konusu olabilir. Bu nedenlerin oluşumunda erkek genital organlarında özellikle de testislerde kalıcıda olabilen fonksiyonel bozukluklar söz konusu olduğundan oluşan kısırlığın giderilmesi mümkün olmayabilir.

  Erkeklerde kalıcı kısırlığın şekillenmesinde en etkin olan neden anomalilerdir. Çoğunlukla doğmasal olarak şekillenirler ve hemen hemen geri dönüşümleri imkansızdır.

  Kriptorşidizm anomali olarak şekillenir ve ancak tek taraflı şekillendiği durumlarda yavru alınabilir.

  Ancak testislerin hiç olmaması, gelişmemesi veya sonradan atrofiye olması, doğuştan tek testis olması, kanalların yapışık veya dar olması, sperm üretiminin olmaması gibi doğmasal veya edinsel nedenlere bağlı olarak gelişen anomaliler de genellikle yavru almak mümkün değildir.

  Ayrıca ender görülmekle beraber hermaphroditismus (çift cinsiyet) olaylarında kalıcı bir infertilite şekillenebilir.

  Anomalilerde genellikle çiftleşme isteği ve çiftleşme vardır ancak yavru almak pek mümkün değildir.
  Yetersiz beslenme ve buna bağlı olarak gelişen zayıflık gibi bir metabolik yetersizlik libidonun düşük olmasına neden olur. Ayrıca beslenmenin sperm üretimi ve miktarı üzerine direk etkisi vardır. Özellikle protein ve fosfor yönünden zayıf gıdalarla beslenen erkeklerde sperm üretimi düşüktür.

  Yaşlanma ile vücudun genel olarak tüm fonksiyonlarında görülen azalma üreme yeteneğinde de düşmeye neden olur. Endokrin bezlerin faliyetindeki azalmalar, testesteron salgılanmasındaki azalmalar ve yaşlanma ile artan eklem hastalıkları fertilitenin azalmasına neden olabilir.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Engelli kedilerin bakımı - kedilerde yaşam - sağır kediler - engelli doğan kedilerde evde
 3. Kedilerde yalancı gebelik kedilerde gebelik - kedilerde yalancı hamilelik
 4. Kısırlık Nedenleri - Kısırlık Risk Faktörleri - Kısırlık Tanısı - Kısırlık Tedavisi
 5. Kedilerin Hamile olduğu nasıl anlaşılır, Kedilerde Gebelik Nasıl Anlaşılır, kedilerde hami
 6. Erkekte Kısırlık, Erkeklerde Kısırlık Nedenleri
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş