Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

İslami Hizmet Veren Vakıf Veya Derneklere Fitre Verilir mi fitreleri derneklere vermek - fitreleri vakıflara vermek - fitreyi derneklere vermek - fitreyi vakıflara vermek -

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  İslami Hizmet Veren Vakıf Veya Derneklere Fitre Verilir mi

  Sponsorlu Bağlantılar
  İslami Hizmet Veren Vakıf Veya Derneklere Fitre Verilir mi


  fitreleri derneklere vermek - fitreleri vakıflara vermek - fitreyi derneklere vermek - fitreyi vakıflara vermek - İslami hizmet veren dernekler - vakıflara fitre verilir mi  Soru: Fitremizi, kendi ihtiyaçlarını karşılamaları için İslami hizmet veren vakıf veya derneklere verebilir miyiz?
  Cevap:

  Allah Teâlâ şöyle buyurur:

  “Sayılı günlerde… Sizden kim hasta veya yolculukta olursa, o günler sayısınca diğer günlerde oruç tutsun. Onu tutabilenlere bir yoksulu doyuracak fidye de gerekir. Kim bir hayrı içten gelerek yaparsa onun için daha hayırlı olur. Oruç tutmanız sizin için daha iyidir. Bir bilseydiniz!” (Bakara, 2/184)

  Bu konuda Peygamberimizden nakledilen rivayet şöyledir: “Resulullah fitreyi, oruç tutanı anlamsız ve çirkin davranışlardan temizlesin; muhtaçlara da yiyecek bir lokma olsun diye farz kılmıştır.” (Ebu Davud, Zekât, 17; İbn Mace, Zekât, 21. )

  Ayet ve hadisten açıkça görüldüğü gibi fitre, bir “yoksulu” doyuracak miktarda yiyecektir. Bu açıdan kendi ihtiyaçlarını karşılamak üzere vakıflara veya derneklere verilmesi uygun olmaz. Bizzat fakirlere verilmesi gerekir. Ama bahsettiğiniz vakıf ve dernekler topladıkları fitreleri kendi ihtiyaçları için kullanmak yerine bizzat fakirlere ulaştırırlarsa o zaman onlara verebilirsiniz.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Çevremizde birçok vakıf hizmet vermektedir. Bu vakıflar teşkilat olarak nereye bağlı olara
 3. insanlığa hizmet veren türk büyükleri hangi konuda hizmet vermiştir
 4. Fitre kimlere verilmeli, Fitre kimlere verilir,Fitre verilecek kişiler kimlerdir
 5. İslami İkonlar, İslami Resimler, İslami Yazılar, İslami Tuşlar, hat sanat
 6. Fıtır Sadakası Kimlere Verilir,Fitre Kimlere Verilir
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş