Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Temizliğin Sağlık la İlişkisi Nedir Sağlığım İçin Temizlik El , en çok kirlenen ve en çok kullanılan bir organdır. Parmaklar bir anlamda dokunma duygusu organıdır.
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 32      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Temizliğin Sağlıkla İlişkisi

  Sponsorlu Bağlantılar
  Temizliğin Sağlıkla İlişkisi Nedir

  Sağlığım İçin Temizlik

  El, en çok kirlenen ve en çok kullanılan bir organdır. Parmaklar bir anlamda dokunma duygusu organıdır.

  Çok kirlenen elin sık sık sabunlu su ile yıkanması alışkanlık haline gelmelidir. Özellikle yemekten önce, işe başlamadan önce, yemekten sonra, tuvaletten sonra, yemek hazırlığından önce yıkanmalıdır. Tırnaklar da el temizliğinde önemli bir husustur. Tırnak aralığına giren kirli maddeler, uzun süre kalarak zaman zaman elin genel kirlenmesine veya kirin başka yere taşınmasına neden olurlar.

  El tırnakları düzenli bir şekilde kesilir. Kesilen tırnaklar ayrıca çevreden uzaklaştırılır. Tırnakların derin kesilmesi enfeksiyona neden olabilir. Tırnak bakımından önce ve sonra da el temizlenir.

  Doğal Yüz Temizliği, Boyun Temizliği

  Yüz ye boyun, dış çevre ile doğrudan temasta olan bölgelerdir. Yüz ve boyun kulak kepçesiyle birlikte, sabah ve akşam sabunlu su ile yıkanır. Yüz ve boyun temizliği kişinin aynasıdır. Temiz yüz ve boyun kişilik kazanma ve kişisel ilişkilerin verimliliğini artıran önemli bir fiziksel görünümdür.

  Deri Katları, Koltuk Altı Temizliği

  Deri katları en çok terleyen, yağlanan bölgelerdir. Koltuk altı, diğer deri katlarının olduğu bölgelerde atıklar uzun süre kalırlar. Kir, mikroorganizmaların, mantarların ve bazı parazitlerin kolayca yaşayabilmeleri için iyi bir ortamdır. parazit, kir ve mikroorganizmalar bakımından temizlenmede ayrıca özellik taşırlar. Bu bölgelerin, sabunlu su ile yeterince ve belli aralıklarla yıkanması temizlik için yeterlidir.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Sağlıkla İlgili Atasözleri
 3. Sağlıkla İlgili Meslekler Nelerdir
 4. Temizliğin Önemi Nedir- Temizliğin Önemi Hakkında
 5. Sağlıkla İlgili Önemli Haftalar
 6. Sağlıkla İlgili Önemli Günler
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş