Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Boy abdesti almayı gerektiren durumlar: Çocuklar ortalama 11 yaşından sonra , erginlik çağına adım atar ve birkaç yıl içinde ergen olurlar. Bunun anlamı şudur: Erkek
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 8      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Boy abdesti almayı gerektiren durumlar nelerdir

  Sponsorlu Bağlantılar
  Boy abdesti almayı gerektiren durumlar:

  Çocuklar ortalama 11 yaşından sonra, erginlik çağına adım atar ve birkaç yıl içinde ergen olurlar. Bunun anlamı şudur: Erkek ve kız çocukları kendi cinsiyetlerine ait özelliklerine sahip olmaya, yani kız çocukları birer genç kız; erkek çocukları da birer delikanlı olurlar.

  Erkek çocuklarda erlik hormonları gelişir. Süresi düzenli olmayan aralıklarda erlik suyunu dışarı atarlar. Erlik suyu, koyu kıvamda sümüksü beyaz/sarı renkte bir sıvıdır. Bu, bazen uykuda, görülen rüyalar neticesinde ortaya çıkar. Bu durumla karşılaşan erkeğe, boy abdesti almak farz olur.

  Kız çocukları ise, ergenlik çağından itibaren ayda bir kez, üç-beş gün boyunca süren adet kanı görmeye başlar. Bu sürenin bitiminde boy abdesti almak farz olur.

  Boy abdesti alması gereken kişiye cünüp (halk arasında cenabet) denir. dinimize göre cünüp dolaşmak günah sayılmıştır. Kızlar, adet dönemlerinde temizliklerine normal zamandan daha çok dikkat etmelidirler. Kullandıkları malzemeleri, ağzı kapalı çöp kutularına atmaları gerekir. Temizlik dinimizin en önemli ibadetlerinden biri olduğundan bu konuda titizlik göstermek her Müslüman üzerine farzdır.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Sehiv secdesini gerektiren durumlar nelerdir?
 3. abdesti bozan durumlar nelerdir
 4. Yaşlılık Döneminde Acil Müdahale Gerektiren Durumlar Nelerdir
 5. Sadece Kazâyı Gerektiren Durumlar
 6. Kazâ ve Kefâreti Gerektiren Durumlar
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş