Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Büyükadada Denize Girilir Mi Büyükada Aktiviteler , Büyükada , Haftasonu Gidilebilecek yerler , İl İl Türkiye , istanbul Etiketler : kocaleı , büyük ada pilajları

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Büyükadada Denize Girilir Mi

  Sponsorlu Bağlantılar
  Büyükadada Denize Girilir Mi
  Büyükada

  Aktiviteler, Büyükada, Haftasonu Gidilebilecek yerler, İl İl Türkiye, istanbul
  Etiketler : kocaleı, büyük ada pilajları, kabataş yalova vapur seferleri, istabul büyük ada hakında bilgi, antalya denize giriliyormu, büyük adada denize gidiliyormu, EMİNÖNÜ MUDANYA, heybeliada avcılar hafta sonu vapur seferleri, kabataş\'tan büyükada kaç dakika, büyükada da denize girilir mi,

  Şehirden uzaklaşmak için birçok farklı alternatifiniz var ama İstanbul’da trafikten kaçmak için tek yol adalara gitmek. Biz de Bostancı’dan ada vapuruna bindik ve Büyükada’ya doğru yola koyulduk.
  Ada vapurları, Bostancı, Sirkeci ve Kabataş’tan yaz döneminde yaklaşık yarım saatte bir kalkıyor. Vapura binerken vapurun doğrudan Büyükada’ya gidip gitmediğine bakmakta yarar var. Çünkü birçok vapur diğer adalara uğrayarak Büyükada’ya ulaşıyor. Deniz otobüsleri, daha az sayıda sefer yapıyor, ama daha hızlı ulaşım sağlıyor. Özel yolcu motorları ile ulaşım da diğer bir alternatif.

  ahilde saat kulesinin çevresindeki pastaneler Bahar, Dolçi ve Güven’de de birşeyler atıştırabilirsiniz. Ayrıca civarda farklı zevklere hitap eden barlar da var.

  Kalınacak yerlerin başında 1911′den beri hizmet veren Splendid Oteli geliyor. Splendid, geniş avlusu, avluyu çevreleyen odaları ve odalardaki antika nitleğindeki mobilyaları ile eskiyi yaşatıyor. Ama aynı zamanda havuzu ve sundukları hizmetlerle modern bir otel. Haftasonu gitmek istediğinizde çarşambadan rezervasyon yapmakta fayda olduğunu söylüyor otel işletmecileri…

  Büyükada Princess Oteli, saat kulesinin bulunduğu meydanda, Hotel Saydam ise iskelenin tam karşısında.

  Dönmeden önce iskelede çarşıdaki dükkanlara bir göz atalım diyoruz. Ada’da plaj kıyafetlerinden her türlü yiyeceğe, hemen herşeyi bulmak mümkün. Esnaftan Uğur Kaplan, adanın biraz pahalı olduğunu kabul ediyor, “Bakıyorum, İstanbul’dan gelenler sularını bile getiriyorlar. Bunda esnafın kabahati var” diyor.

  Zaman adada biraz daha farklı işliyor. Saatler burada sanki biraz daha hızlı ilerliyor gibi. Akşamın nasıl geldiğini anlamıyorsunuz bile.

  Büyükada’da bir kaç saat geçirmek bile, bütün havanızı değiştiriyor. Aslında şehire çok yakın olduğunuzu unutuveriyorsunuz. Bu yüzden genelde gece saat bir civarındaki son vapuru kaçırmamak gerekiyor.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Oruçluyken suya girilir mi
 3. Oruçluyken duşa girilir mi
 4. Ramazan ayında denize girilir mi
 5. Türkiyede Denize Kıyısı Olan İller Hangileridir, ülkemizde denize kıyısı olan iller
 6. adet döneminde denize girilir mi
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş