Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Küresel Isınmanın Sonuçları nelerdir Tarımda oluşacak büyük eşitsizlikler Üretim şekli olarak tarım , iklimdeki 2-3 derecelik ısınmadan etkilenmez. Ancak bu ısınma , var olan eşitsizlikleri
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 35      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Küresel Isınmanın Sonuçları nelerdir

  Sponsorlu Bağlantılar
  Küresel Isınmanın Sonuçları nelerdir

  Tarımda oluşacak büyük eşitsizlikler

  Üretim şekli olarak tarım, iklimdeki 2-3 derecelik ısınmadan etkilenmez. Ancak bu ısınma, var olan eşitsizlikleri belirginleştirerek dünya çapında tahıl dağılımı üzerinde etki gösterecek. Kuzey yarımküre daha fazla verim alırken, sıcak ülkeler tatlı su kaynaklarında ve ekilebilir topraklarında büyük kayıplarla karşılaşacaktır. Bununla birlikte su taşkınları, veya fırtınaların sıklığındaki ve yoğunluğundaki artış, bu aşırı olayların zararlı sonuçlarını dünyanın daha büyük bir kısmına yayacak.

  Okyanuz Seviyesinde Yükselme

  Deniz suyu, yüzyıllardır kıyılara saldırıyor. Bir çok insan karaların iç kısımlarına doğru gitmek zorunda kalacak. Alçak mercanadaları ve adalar tamamen yok olacak ve şehirler yeniden kurulmak zorunda kalacak. Tuzlu su, toprağın içine işleyerek yer altı su tabakasının kaynağını bozacak, kıyıların korunması için önemli olan ve hem karada hem denizde yaşayabilen canlıların biyolojik ortamını bozacak. Daha endişe verici olan ise okyanusların karbondioksit emme kapasitesinin azalacak gibi görünmesidir. Okyanus doyma noktasına mı gelecek? Bu durumda çok uzun bir süre için okyanuslar karbon kaynağına dönüşecek.

  Altüst olan bölgesel hava durumları

  Atmosferdeki sera etkisine neden olan gaz oranındaki artış kaçınılmaz olarak yağış ve sıcaklık artışa yol açacaktır. Bir yüzyıl kadar kısa bir zaman zarfında, bu kadar ani bir değişim bölgesel hava durumlarını alt üst edecektir. Yararlanılan iklim modeli ne olursa olsun, mevcut mevsimlik ve coğrafi farklar daha belirgin olacaktır. Ilıman enlemlerde nemlilik alanı genişlediği halde, yağış almayan ülkelerin durumu daha kötü olacaktır.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Küresel Isınmanın Sonuçları Kısaca
 3. Küresel Isınmanın Sonuçları İle İlgili Dünya Genelinde Bir Değerlendirme Yapıldığında Orta
 4. Küresel Isınmanın Zararları Nelerdir
 5. Küresel Isınmanın Etkileri Nelerdir
 6. Küresel Isınma Tanımı, Küresel Isınma nedir, Küresel Isınmanın açıklaması
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş