Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Kadın larda Panik Bozukluk Panik Bozukluk Nedenleri - Kadın larda Görülen Panik Ataklar - Kadın larda Agorafobi - Panik Atak Belirtileri Cumhuriyet Üniversitesi tarafından yapılan

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Kadınlarda Panik Bozukluk

  Sponsorlu Bağlantılar
  Kadınlarda Panik Bozukluk
  Panik Bozukluk Nedenleri - Kadınlarda Görülen Panik Ataklar - Kadınlarda Agorafobi - Panik Atak Belirtileri

  Cumhuriyet Üniversitesi tarafından yapılan bir araştırmaya göre, panik bozukluğu, kadınlarda, erkeklere oranla daha fazla görülüyor.

  Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Orhan Doğan, Sivas ta yaptıkları araştırmada, kadınların yoğun korku ve huzursuzluk durumu olan panik bozukluğuna sahip olma oranının, erkeklere göre yüksek olduğunu tespit ettiklerini söyledi.


  Araştırmada kentteki kadınların yüzde 7.3 ünde panik bozukluğu olduğunu tespit edildi. Bu oran erkeklerde ise yüzde 2.36 olarak belirledi.


  Araştırmalarında Sivas ta bu rahatsızlığın yaşam boyu yaygınlığını da yüksek tespit ettiklerini dile getiren Prof. Dr. Doğan, kentte yaşam boyu panik bozukluğu yaşayanların oranını yüzde 5.1 olarak saptadıklarını söyledi.


  Nedenleri


  Hastalığın, travma sonrası stres bozukluğu, sosyal fobi ve diğer fobiler, saplantı-zorlantı bozukluğu, madde kullanımına ya da vücutsal hastalığa bağlı kaygı bozukluklarında görülebileceğine dikkat çeken Prof. Dr. Doğan, "Bir panik atak sebepsiz olarak aniden başlayabileceği gibi, belli bazı durum ya da ortamlarla ilişkili de olabilir. Örneğin, korkulan bir hayvan, kalabalık ortamda faaliyet gibi bir durumu takiben de başlayabilir" dedi.

  Panik bozukluğunun, agorafobili yada agorafobisiz olabileceğini kaydeden Prof. Dr. Doğan, sözlerini şöyle tamamladı: "Agorafobili panik atak hastalarında, tek başına dışarıya çıkamama ve yanlarına başka bir kişiyi de alma, kalabalık caddelerden geçememe, kalabalık mağaza, marketlere girememe, kapalı ortamlar ve kapalı araçlardan kaçınma gibi rahatsızlıklar yaşanabilir. İleri aşamalarda kişiler evlerinden çıkmayı reddedip, çevrelerindekileri de kendileri gibi evde tutmaya zorlayabilirler. Böylece sosyal ilişkiler bozulup, boşanmalara yol açabilir."


  alıntı


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Ruhsal Bozukluk Nedir - Ruhsal Bozukluk Hali - Ruhsal Bozukluk Tedavisi
 3. Panik atak nedir,Panik atak nedenleri ve tedavisi,panik atak belirtileri,panik atak nasıl
 4. Panik Atak, Panik atağı nedir?
 5. Panik Atak Destek, Panik Atağı Nedenleri
 6. Panik atak nedir, panik atak nedenleri, belirtisi ve panik atak tedavisi
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş